AJÁNLÓ
 
18:27
2013. 04. 15.
Rengetegszer tettünk már említést arról, hogy az életmódunk milyen nagymértékben befolyásolhatja...
A bejegyzés folyatódik
 
18:27
2013. 04. 15.
Egy korábbi cikkünkben azt vizsgáltuk, hogy mielőtt hajbeültetésre kerülne sor, milyen lépcsőfokokat...
A bejegyzés folyatódik
 
18:27
2013. 04. 15.
Egy angol nyelvű magazin olyan képeket gyűjtött össze, melyeken különböző, világszerte ismert...
A bejegyzés folyatódik
 
18:27
2013. 04. 15.
Már csak pár napig él a HairHungary Klinika kihagyhatatlan hajbeültetési kedvezménye, melyben az...
A bejegyzés folyatódik
 
18:27
2013. 04. 15.
Előző cikkünkből megtudhatták, hogy mikor érdemes a mezoterápiát választani gondjaink orvoslására,...
A bejegyzés folyatódik
Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A szilikon hatásai a hajra

0 Komment

Rengeteg olyan sampon és balzsam van forgalomban, melyek magas szilikon tartalmúak, ugyanis ez segít a kócos haj kifésülésében, a hajat fényessé teszi, a hajvégeket ápolja és dúsítja a frizurát. A sok jó hatása ellenére mégis egyre több gondot okoz ez az összetevő, ezért a legtöbb gyártó próbálja természetes alkotóelemekre kicserélni, de még így is sok ilyen termék van használatban.

A szilikon legnagyobb varázsereje abban rejlik, hogy a polimer anyag a hajpikkelyeket lezárja, melynek következményeként a haj könnyen fésülhető és ragyogó lesz, megoldást nyújtva ezzel a kócos fürtök eddigi kínzására. Azonban bármennyire is örülünk ezen segítségnek, hajunk egy idő után nem lesz hálás. Ugyanis ez a jótékony, hajra gyakorolt hatása múlandó a szilikon tartalmú készítményeknek, hiszen a szilikon polimer műanyag, már gyártása közben is szennyezi a környezetet, és természetes úton nem tud lebomlani. Így a hajat nem ápolja, csak felületileg szépít, átmenetileg teszi csillogóvá frizuránkat.

Ha hosszútávon használunk ilyen samponokat, balzsamokat, akkor a szilikonos anyagok mintegy szigetelő rétegként összegyűlnek a hajzaton, a hajszálakat bevonják. Ennek következtében más hajápoló szerek – ahogy a hajfestékek sem – nem tudják kifejteni hatásukat, hiszen nem jutnak el a hajhagymákhoz. Így frizuránk egy idő után kiszárad, fakóbb és élettelenebb lesz, hajszálaink elvékonyodnak.

Mivel a szilikon réteg a hajrostokat elzárja, befullasztja, sajnos hajhullás is kialakulhat a túlzott használat következtében. Ezért nagyon kell figyelni a különböző termékek összetételét, mert ugyan a szilikonos anyagok olcsóbbá teszik ezen készítményeket, hatásuk igencsak nem kifizetődő. Inkább válasszuk a kissé drágább, de csak természetes anyagokból álló hajápoló és hajkibontást segítő termékeket.

Ha hajunk hullani kezd, nem árt megvizsgálni tehát azon szereket, melyekkel nap mint nap kezeljük, hiszen akár ezek is okozhatják a problémát. Léteznek azonban a kopaszodásnak olyan okai is, melyek csak szakértő segítséggel orvosolhatók. Ilyen esetekben segíthet mezoterápiás kezelés, esetleg különböző készítmények használata, de az is előfordulhat, hogy már csak a biztos eredményt felmutató hajátültetés lehet a megoldás kopaszságunkra.

Tudjon meg többet a hajátültetésről:
HairHungary – a magyar hajklinika
www.hairhungary.hu



Lájkolj és kövess minket!

YouTube csatorna

Esztétikai szolgáltatások

RSS Feed