Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Balzsam vagy pakolás?

0 Komment

A drogériák polcai roskadozásig vannak tömve a különböző samponokkal és hajbalzsamokkal. Ugyanígy egyre több olyan receptettel is találkozhatunk, melyeket hajpakolás céljából saját otthonunkban is elkészíthetünk. De pontosan melyik mire jó, melyiket mikor alkalmazzuk?

A hajbalzsam tulajdonképpen arra hivatott, hogy regenerálja a hajszálainkat. Általában nem is az egész hajzatra, inkább a hajvégekre, a töredezettebb vagy szárazabb területekre érdemes használni, hiszen sok esetben fejbőrünknek nem is tenne jót, és hamarabb zsírosodna miatta frizuránk. A balzsamok segítenek abban, hogy hajszálaink kicsit újra erőre kapjanak, és ezáltal puhább, fényesebb és főként könnyebben kezelhető lesz hajzatunk. Akár minden hajmosáskor alkalmazhatunk hajbalzsamot, csak az a fontos, hogy saját hajunk típusának és problémáinak megfelelőt válasszunk.

A hajpakolások előnye az, hogy mindig természetes alapanyagokból készülnek, és persze, amikor mi keverjük ki őket, tisztában vagyunk azzal, pontosan mit is tartalmaznak. A hajpakolások célja, hogy külsőleg táplálják, vitaminokkal gazdagítság hajszálainkat. Amennyiben hajzatunk rosszabb állapotban van, alkalmazzuk őket gyakrabban, akár hosszabb kezelésként. Viszont, ha csak egyszerűen hajunk egészséges állapotát szeretnénk megőrizni, akkor elég csak néha felkenni valamilyen pakolást. Ezeket minden esetben hajmosás előtt, vagy közben kell alkalmazni, hiszen nagyon sok összetevőt elég nehéz kiöblíteni a hajból, illetve akadnak olyanok is, melyeknek nem éppen az illatuk az erősségük. Hajpakolások terén szintén nagyon oda kell figyelnünk, hogy hajtípusunknak és persze hajproblémánknak megfelelőt válasszunk magunknak, és minden esetben pontosan tartsuk be a leírások, receptek utasításait.

Összefoglalva tehát mindegyikről elmondható, hogy ha ügyesen kiválasztjuk a nekünk megfelelőt, akkor csak jó tehetünk velük. Viszont, ha komolyabb problémák merülnek fel, mint például a hajhullás, akkor ne higgyük azt, hogy ilyen csodaszerekkel orvosolhatjuk bajunkat. Ilyenkor ne húzzuk az időt, hanem keressünk fel szakembert, aki segít kideríteni, hogy mi okozza a gondokat.

Persze sok esetben meg tudjuk előzni a különböző hajápolási kencékkel hajunk állapotának romlását, ám ha már nagy a baj, akkor ezek nem jelentenek megoldást. Hajhulláskor segítségünkre lehetnek egyes kezelések, illetve maradandó kopaszodás esetén biztos megoldást a hajátültetés jelent.

 

Tudjon meg többet a hajhullás és kopaszodás okairól, valamint a lehetséges kezelésekről:

HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

> Hajbeültetés kérdések, válaszok és vélemények Facebook csoport

A hajbalzsam helyes használata

0 Komment

Manapság már roskadozásig telítődtek a drogériák polcai minden féle típusú és márkájú kozmetikumokkal, köztük hajbalzsamokkal is. Ez nem hátrány, hiszen mindenkinek egyénileg kell kitapasztalnia, melyik tesz jót a hajának. De azt sem árt tudnunk, hogyan is használjuk a megfelelő balzsamot, hogy ne okozzunk gondot ahelyett, hogy jót tennénk hajzatunkkal!

Nem mindenkinél segít ugyanis például, ha az egész frizurán alkalmaz ilyen készítményeket, beleértve a fejbőrt is. Nagyon sokaknál pont inkább problémát okoz, ha mindenhova kerül belőle. Akiknek például zsírosabb a hajuk, illetve hamar zsírosodik, azoknak semmi esetre sem szabad a hajtövekre balzsamot tenni, hiszen ezzel is csak serkentik a zsírosodási folyamat gyorsaságát. Ilyenkor csak a hajvégeket kell bekennünk balzsammal, hogy ápolt és szép legyen hajunk, ne pedig száraz és töredezett. Akinek viszont szárazabb típusú a hajzata, az nyugodtan kezelje egész frizuráját balzsammal.

Fontos odafigyelnünk tehát az ilyen, aprónak tűnő részletekre is, hogy hajzatunk egészséges maradhasson. Amennyiben ezt nem tesszük, akkor a fent említett eset olyan következményekkel is járhat, ami már nehezebben kezelhető, például elindulhat akár hajhullás is. A zsírosabb hajat eleve gyakrabban mossuk, amivel szintén nem mindig teszünk jót, ha ezt tetőzzük gyakori és egész frizurára kiterjedő balzsamozással is, akkor a fejtőnél még gyorsabban kezdődik a zsírosodás, és egy olyan ördögi körnek leszünk áldozatai, melyből nehezebb kijönni, mint gondolnánk. Az elnehezedett haj, a fejbőr és a hajhagymák nem megfelelő működése pedig hamar hajhulláshoz vezethet.

Természetesen rengeteg más egyéb oka lehet a haj gyérülésének, de minél inkább odafigyelünk a helyes ápolásra, annál kevesebb az esélye annak, hogy baj ér minket frizuránk terén. Sajnos azonban létezik olyan gond is, melyet egyáltalán nem tudunk kivédeni, ez pedig nem más, mint az öröklött jellegű kopaszodás.

A főként férfiakat érintő probléma gyakran már fiatalabb korban is észlelhető, és egyetlen végleges megoldás létezik rá, a hajátültetés. Ne essünk azonban kétségbe, hiszen ezerféle más ok is lapulhat a nagyobb hajveszteség mögött, először vizsgáltassuk ki, hogy mi eredményezi a hajhullást. És ha kiderül, hogy a genetika a ludas, akkor se keseredjünk el, ugyanis a HairHungary Klinika már rengeteg ilyen frizurát varázsolt vissza.

 

Ismerje meg jobban a hajhullás okait és a lehetséges kezeléseket:

HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

> Hajbeültetés kérdések, válaszok és vélemények Facebook csoport

A szilikon hatásai a hajra

0 Komment

Rengeteg olyan sampon és balzsam van forgalomban, melyek magas szilikon tartalmúak, ugyanis ez segít a kócos haj kifésülésében, a hajat fényessé teszi, a hajvégeket ápolja és dúsítja a frizurát. A sok jó hatása ellenére mégis egyre több gondot okoz ez az összetevő, ezért a legtöbb gyártó próbálja természetes alkotóelemekre kicserélni, de még így is sok ilyen termék van használatban.

A szilikon legnagyobb varázsereje abban rejlik, hogy a polimer anyag a hajpikkelyeket lezárja, melynek következményeként a haj könnyen fésülhető és ragyogó lesz, megoldást nyújtva ezzel a kócos fürtök eddigi kínzására. Azonban bármennyire is örülünk ezen segítségnek, hajunk egy idő után nem lesz hálás. Ugyanis ez a jótékony, hajra gyakorolt hatása múlandó a szilikon tartalmú készítményeknek, hiszen a szilikon polimer műanyag, már gyártása közben is szennyezi a környezetet, és természetes úton nem tud lebomlani. Így a hajat nem ápolja, csak felületileg szépít, átmenetileg teszi csillogóvá frizuránkat.

Ha hosszútávon használunk ilyen samponokat, balzsamokat, akkor a szilikonos anyagok mintegy szigetelő rétegként összegyűlnek a hajzaton, a hajszálakat bevonják. Ennek következtében más hajápoló szerek – ahogy a hajfestékek sem – nem tudják kifejteni hatásukat, hiszen nem jutnak el a hajhagymákhoz. Így frizuránk egy idő után kiszárad, fakóbb és élettelenebb lesz, hajszálaink elvékonyodnak.

Mivel a szilikon réteg a hajrostokat elzárja, befullasztja, sajnos hajhullás is kialakulhat a túlzott használat következtében. Ezért nagyon kell figyelni a különböző termékek összetételét, mert ugyan a szilikonos anyagok olcsóbbá teszik ezen készítményeket, hatásuk igencsak nem kifizetődő. Inkább válasszuk a kissé drágább, de csak természetes anyagokból álló hajápoló és hajkibontást segítő termékeket.

Ha hajunk hullani kezd, nem árt megvizsgálni tehát azon szereket, melyekkel nap mint nap kezeljük, hiszen akár ezek is okozhatják a problémát. Léteznek azonban a kopaszodásnak olyan okai is, melyek csak szakértő segítséggel orvosolhatók. Ilyen esetekben segíthet mezoterápiás kezelés, esetleg különböző készítmények használata, de az is előfordulhat, hogy már csak a biztos eredményt felmutató hajátültetés lehet a megoldás kopaszságunkra.

Tudjon meg többet a hajátültetésről:
HairHungary – a magyar hajklinika
www.hairhungary.hu

Lájkolj és kövess minket!

YouTube csatorna

Esztétikai szolgáltatások

RSS Feed