A nyári melegben sok helyen alkalmaznak légkondicionálót, hogy belépve a különböző helyiségekbe felfrissüljünk kicsit. Többen félnek azonban ettől, hiszen megbetegedéseket okozhat, ha nincs jól kitakarítva, megfelelően karbantartva az eszköz. Sokan a huzatról is azt tartják, hogy komoly betegségeket okoz, de ez a feltételezés téves.
A huzat ugyanis egy természetes légáramlat, mely nem tartalmazza azokat a kórokozókat, melyek a légkondi berendezésében fellelhetőek. Az, hogy valaki huzatot kap, inkább csak egy összefoglaló kifejezés, de nem áll a hátterében semmi, ami tényleg a légáramlatot teheti felelőssé.
Sokan mondják, hogy fáj tőle a fejük, fülük, komolyabb esetekben még a fejbőr megfázását, a hajhullást, illetve az arcüreggyulladást is a huzatra fogják. Pedig ez a kicsit hidegebb levegőáramlat maximum annyiban hibás, hogy a már alapból meglévő gyulladást vagy fertőzést a felszínre hozza.
Tehát, ha valaki azt hiszi, hogy huzatot kapott, akkor ajánlott orvoshoz fordulnia, és kivizsgáltatnia, milyen lappangó betegség húzódik a háttérben. Fejbőrünket és hajzatunkat tekintve szintén muszáj szemfülesnek lennünk, mivel nagyon sok külső és belső tényező alakítja egészségüket. A megfázott fejbőrre – melyért szintén nem közvetlenül a huzat a hibás - nagyon oda kell figyelnünk, hiszen viszketéssel és korpásodással járhat ez az állapot, amit ha nem kezelünk megfelelően, akkor hajzatunk gyérülni kezd. Másik probléma, amit a cikk elején említettünk már, a légkondicionáló használata, melynek során a berendezésben megbújó baktériumok a fejbőr gombásodását okozhatják.
Bármilyen okból kifolyólag tapasztaljuk a fejbőr megbetegedését vagy a kopaszodás jeleit, minél előbb ki kell vizsgáltatni, hogy mi bújhat meg a háttérben. Ha fertőzésről van szó, akkor megoldható a probléma különböző gyógyszerek, gyulladás gátlók alkalmazásával, illetve természetesen minden esetben fokozottan kell ápolni hajzatunkat. Azonban léteznek olyan gondok is, melyek mögött sokkal komolyabb bajok állnak, és ezekre sajnos nem elegendő pár gyógyszer beszedése. Ilyen lehet a hormonális problémák miatti átmeneti hajhullás, melynek kezelésére például a mezoterápia alkalmas, de beszélhetünk olyan maradandó kopaszodásról is, melyre csak a hajátültetés jelenthet gyógymódot.
Ismerje meg jobban a hajhullás okait, illetve a hajátültetést:
HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
Ilyenkor, mikor a legforróbb hónapokat éljük, bizony természetes, hogy élvezzük, ha „tépi hajunkat a szél”. Akár kisebb, akár nagyobb útra megyünk autóval, mindenképpen elviselhetőbb az utazás, ha ezt letekert ablakokkal, vagy ha olyan autóról van szó, akkor tető nélkül tesszük – persze csak ha nincs légkondi a kocsiban.
Az izzasztó hőségben jól tud esni, ha huzat járja át az embert, ahol csak éri a levegő, és szintén jó érzés, ha hajzatunkba is bele-belekap, viszont van egy kis hátulütője is ennek, méghozzá az, amit a hosszú hajjal művelni képes az ide-oda csapódó levegő. Ugyanis ilyenkor bármit is teszünk, ha kiengedett hajjal vagyunk, bizony abban nem kicsi, és nem egy csomó fog keletkezni ettől. Ha összefogott hajjal vágunk neki az útnak, akkor is csomósodik a haj vége, azonban így nem lesz akkora munkánk vele.
Ha a frizurában csomók alakulnak ki, akkor azokat nagyon óvatosan és ügyesen kell kezelni. Ne essünk neki a fésűvel esztelenül, mert az azt fogja eredményezni, hogy csomóstul hullnak majd ki a hajgócok. Először is vegyünk magunkhoz egy ritkás fogú fésűt, majd fogjuk össze hajzatunkat egyik kezünkkel, a másikkal pedig óvatosan, a haj legvégét kezdjük kifésülni. Ahogy a fésű már könnyen csúszik, haladhatunk feljebb és feljebb, körülbelül 10-15 centinként. Mindvégig legyünk nagyon finomak hajunkkal, és semmi esetre se kezdjük el tépni. Megkönnyíthetjük a dolgunkat azzal is, hogy a fésülés előtt még kezünket - ujjainkat széttárva - végighúzzuk a frizuránkon, ezzel már lazíthatunk a csomókon.
Ne felejtsük el azt sem, hogy hajunkat megfelelően ápoljuk és kényeztessük, hiszen az ilyen huzat nem csak csomókat okoz, de szárítja is a hajzatot. Amennyiben nem törődünk kellőképpen a hajszálakkal, bizony hamar töredezni kezdhetnek, és akár hajhullás is kialakulhat a hanyagságunk miatt.
Hajhullást természetesen nagyon sok probléma okozhat, tehát nem mindig mi vagyunk a hibásak, ha beindul a kopaszodás folyamata, viszont sokat tehetünk az ellen, hogy ez lehetséges legyen. Persze vannak olyan helyzetek is, amikor semmit nem tudunk tenni ellene, ilyen például az öröklött kopaszodás. Ebben az esetben nem tudjuk visszafordítani az állapotot, csak a hátramaradt, kopasz foltokat tudjuk eltűntetni, méghozzá a hajátültetés segítségével.
Ismerje meg jobban a kopaszodás okait és a különböző megoldásokat:
HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu