Rengeteg olyan szakma van, ahol előírás részt venni munkavédelmi előadásokon, van, ahol vizsgázni is kell abból, hogy mi a teendő egy-egy munkahelyi veszélyhelyzet vagy baleset esetén. Ezen kívül sokan kell, hogy hordjanak különböző védőfelszereléseket, védőruhákat a munkahelyükön. Viszont kevesen gondolnak arra, hogy olyan helyen dolgoznak, ahol hajzatuk is káros hatások sorozatának lehet kitéve.
Aki koszos, porral teli helyen dolgozik, legyen az egy gyár, egy fatelep vagy egy építkezés, annak bizony mind a haját, mind a fejbőrét igénybe veszi és megviseli a levegőben szálló finomszemcsés por és kosz. Ennek következtében a fejbőrön lerakódás képződhet, az elhalt hámréteg a fejbőrre rátapad, ami egy idő után folyamatos hajveszteséghez vezethet.
Ugyanilyen problémát okozhat egy védősisak, vagy bármilyen fejfedő folyamatos viselése, ami alatt a fejbőr befülled. Ennek következtében begyulladhat, kipirosodhat a fejbőr, mivel nem tud lélegezni, ez viszketéshez vezethet, és szintén okozhat hajhullást is, ha nem ápoljuk megfelelően az igénybe vett hajzatot.
A fent említett helyzetekben nagyon fontos, hogy megfelelően gondoskodjunk hajunk és fejbőrünk regenerálásáról annak érdekében, hogy a kellemetlen következményeket megelőzhessük. Ilyen esetekben érdemes minden nap hajat mosni, természetesen csak és kizárólag olyan samponnal, vagy hajgyógyászati készítménnyel, amely erre alkalmas, hiszen a túl gyakori hajmosás szintén fenyegető lehet frizuránkra. A fejfedőket mindig fertőtleníteni kell, hogy elkerüljük az irritációt, hajzatunkat pedig többször át kell fésülni, kefélni, hogy fejbőrünk szellőzhessen. Érdemes a munka közti szünetekből – mint például ebédszünet – erre is áldozni pár percet, hajunk mindenképpen hálás lesz érte.
Több ezekhez hasonló probléma okozhat tehát hajhullást, viszont ezek mellett rengeteg más oka is lehet a kopaszodásnak. Ha mindent megtettünk azért, hogy hajunk és fejbőrünk ápolt legyen, és még mindig hullik a hajunk, mindenképpen szakértő segítséghez kell fordulni, hiszen lehetséges, hogy régi frizuránkat már csak a biztos megoldást jelentő hajátültetés hozza vissza.
Tudjon meg többet a hajátültetésről:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
A hajátültetés utókezelése egy San Franciscoi kirándulással
2013.06.14. 11:00 - HairHungary
A hagyományokat megőrizve idén is megrendezésre kerül a Nemzetközi Hajplasztikai Társaság (ISHRS) éves rendezvénye, ahol Magyarországot ismét a HairHungary klinika fogja képviselni. A tavalyi évhez hasonlóan, a hazai hajklinika az egyik páciensét is meghívja a világ legnagyobb hajplasztikai konferenciára, hogy új kezelési módszerét megismertesse más szaktekintélyek jelenlétében.
A szakmai újdonságok, fejlesztések mellett 2012-ben a HairHungary klinika a világ 6 másik klinikájával karöltve egy bemutatóval készült, mely a SafeSystem-FUE hajátültetési módszer hatékonyságát és kiváló eredményeit prezentálta. A Bahamákon megtartott rendezvényen ezen felül a magyar klinika egy saját meghívott páciensén keresztül bemutatott egy táplálék kiegészítő proteint, melyet az amerikai szaktekintély Dr. Larry Shapiro kezdett el használni a gyakorlatban.
Mint ismeretes a hajátültetési beavatkozások után a beültetett hajszálak 2-3 hónap múlva kihullnak és csak ezt követően indulnak meg a friss hajszálak növekedése. Ilyenkor a páciensek néha megijednek, független attól, hogy a műtét előtti tájékoztatásban a szakorvosok erre minden alkalommal külön felhívják a figyelmet.
Az alkalmazott és bemutatott táplálék kiegészítő a beavatkozások utáni hajregenerációt hivatott felgyorsítani. A magyar szakemberek által is használt speciális kezelés során a hajátültetési műtét utáni természetes hajhullást (alvó fázist), sikerült a protokoll segítségével elkerülni, így a páciens beültetett hajszálainak mintegy 80%-a azonnali növekedésnek indult. Ez a jövőre nézve egy rendkívül pozitív változást hozhat a hajplasztika területén.
Dr. Christian Schmitz (PureHair.de), Zakariás Dávid (HairHungary) és a "nyertes" páciens, valamint Dr. Larry Shapiro
A HairHungary klinika páciensei tehát szerencsések lehetnek, hiszen azon felül, hogy a legfejlettebb hajátültetési eljárásban részesülhetnek, immáron az utókezelések is világszínvonalon folyhatnak a jövőben. Ráadásul az egyik szerencsés páciens ott lehet San Francisco-ban az ISHRS soron következő konferenciáján méghozzá a klinika vendégeként.
Bővebben a hajátültetésről és a kopaszodás kezeléséről:
HairHungary Klinika
www.hairhungary.hu
Fodrászról és bőrgyógyászról hallottunk már, azonban sokan nem tudják, hogy létezik egy „hajgyógyász” elnevezésű szakma is. Általában a fent említett két csoportból kerülnek ki olyanok, akik ezzel a szakmával kezdenek el foglalkozni. A különböző hajjal és fejbőrrel kapcsolatos betegségek mikro kamerás kivizsgálása nagyon sokat segíthet azoknak, akik már régóta szenvednek különböző „hajas” problémákkal.
A hajgyógyászok legfontosabb feladata, hogy felismerjék, milyen típusú betegség, elváltozás okozhatja a különböző fejbőrön, illetve hajzaton jelentkező elváltozásokat. Nem mindegy ugyanis, hogy kifejezetten haj- illetve fejbőrbetegséggel rendelkezik az illető, vagy valami más kór okozhatja a kellemetlen tünetek megjelenését.
Miután felismerik és értékelik a gondok eredetét, a hajgyógyászok tanácsokat adnak a haj és fejbőr ápolásával kapcsolatban, ajánlanak különböző speciális hajgyógyászati szereket, illetve nem csak külső, hanem belső, a szervezet elváltozásait is orvosoló kezeléseket írnak elő. Betegségtől és problémától függően elküldik az embereket különböző további vizsgálatokra – pl. vérvizsgálatra, belgyógyászatra, nőgyógyászatra, bőrgyógyászatra stb. -, majd otthoni kezelésekre tanítják meg őket.
Óvakodni kell azonban az olyan szakmai háttérrel nem rendelkező "gyógyítóktól", akik kizárólag marketingre alapozott "gyógykezeléseket" javasolnak. Azon felül, hogy ez akár drága mulatság lehet számunkra, egyáltalán nem is fognak használni!
A korpás haj, a zsíros vagy épp száraz frizura, az ekcémás fejbőr, illetve maga a hajhullás is olyan problémák lehetnek, melyekkel érdemes minél korábban szakemberhez fordulni, hogy megtudjuk, mi állhat a háttérben. Gondos vizsgálatok után ugyanis előfordulhat, hogy a speciális készítmények visszafordítják, orvosolják a nem kívánt folyamatokat. Azonban hajhullásnál az is lehetséges, hogy a gondot csak megállítani, de a következményként létrejött kopaszságot nem tudjuk már terápiákkal, kezelésekkel helyrehozni. Ilyen esetekben, valamint a férfias típusú kopaszodás, azaz adrogén alopécia esetén végleges megoldásként a hajátültetés segíthet kizárólag.
Bővebben a hajhullásról és a hajátültetésről:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
A PCOS egy mozaikszó, melynek jelentése: policisztás ovárium (petefészek) szindróma. Ez a leggyakoribb olyan betegség nőknél, mely a hormonrendszert érinti, és egy fő meddőségi okként beszélhetünk róla. A nők körülbelül 10-20 %- ánál jelentkezik ez a szindróma. Rövid, illetve hosszú távú szövődményei is lehetnek, ezért nagyon fontos, hogy azonnal kezelve legyen a betegség, amint felismerik. Kialakulásában az életmód – mint a helytelen táplálkozás, túlsúly, mozgásszegény életvitel, stressz - is nagy szerepet játszik, de főként öröklött, genetikai hajlam miatt jelentkezik.
A szindróma több tünettel társul, így felismerhetjük, ha olyan nőgyógyászati problémák jelentkeznek, mint peteérési zavarok, menstruáció kimaradása, meddőség. Belgyógyászati tünetekként a túlzott elhízás, magas vérnyomás, szív- és érrendszeri rendellenességek mutathatnak a betegségre. Ezen kívül a zsíros, pattanásos bőr, szürkés színű bőrelváltozás is utalhat a PCOS kialakulására.
Az egyik legkellemetlenebb tünet, hogy különböző kényes testtájakon fokozott szőrnövekedés figyelhető meg. Sok esetben nő ki bajusz, szakáll, valamint az emlőbimbók körül és a háton is jelenhetnek meg zavaró szőrszálak. Emellett mivel túl magas a szervezetben a férfi nemi hormon, így férfias típusú hajritkulást is tapasztalhatunk. Ha a családban a hajhullás halmozódást mutat, homloktájon és a fejtetőn erős kopaszodás figyelhető meg.
A PCOS elleni küzdelemben olyan gyógyszereket vetnek be, melyek helyreállítják a hormontermelést. Sajnos teljesen kigyógyulni nem lehet ebből, azonban a tüneteket csillapítani, enyhíteni tudjuk, emellett elő lehet segíteni a peteérést és a terhességet. A megfelelő gyógyszerek hatására így a haj is újra kinőhet, a fejbőr mindennapos masszírozása pedig jó hatással lesz hajzatunkra a véráramlás serkentése miatt.
Ha hajhullástól szenvedünk, fontos tehát minél előbb utánajárni, mi okozhatja ezt a kellemetlen problémát. Ugyanis előfordulhat, hogy egy gyógyszeres kezeléssel meg tudjuk oldani a kopaszodás forrását, ezzel hajunk visszaállhat eredeti formájába, azonban vannak olyan esetek is, amikor a kopasz foltokon már csak a biztos megoldást jelentő hajátültetés tud segíteni.
Tudjon meg többet a hajátültetésről:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
Minden hetedik férfi úgy érzi, hogy kopaszodása veszélyezteti a kapcsolatát.
2013.05.31. 14:40 - HairHungary
Egy új felmérés került napvilágra, melyben 1500 kopaszodó férfit kerestek meg. A közvélemény kutatásból kiderül, hogy 7-ből egy férfi aggódik az miatt, hogy kopaszodása előbb-utóbb kihat meglévő kapcsolatára, vagy lényegesen nagyobb hátrányból indul az ismerkedés során.
A megkérdezett férfiak közül minden harmadik úgy gondolja, hogy a kopasz embereknek lényegesen nagyobb energiát kell fordítani arra, hogy bízzanak bennük az élet bármely területén. A legmegdöbbentőbb mégis az, hogy 10-ből egy férfi akár egy teljes évet odaadna az életéből, ha újra visszakapná régi hajkoronáját. Sokan arra is hajlandóak lennének, hogy egész életükben lemondanának a fizetésük egy negyedéről, ha újra dús hajjal élhetnének tovább.
Ezek a statisztikai adatok meglepőnek tűnhetnek, azonban a kopaszodás pszichológiai háttere nem új keletű ezen a szakterületen. Épp ezért fontos, hogy széleskörűen megismerjék az emberek a hajhullás, kopaszodás megfelelő és szakszerű kezelési módozatait. Tévhit ugyanis, hogy a kopaszodás ellen nem kezdhetünk semmit és a természetre kell bízni annak akár igen gyors lefolyását. Számos megelőző kezelés létezik, és ha időben felismerjük ritkuló hajkoronánk problémáját, akkor jó esélyekkel nézhetünk a jövő elé.
Akik pedig az örökölt úgynevezett adrogén allopécia kopaszodás áldozatául estek, nekik sem kell feladni a reményt, hiszen a mai orvostudomány olyan lehetőséget adhat a kezükbe, mellyel akár teljes mértékben természetes módon visszafordítható az idő kereke. Ez nem más, mint a hajátültetés, azon belül is a legmodernebb SafeSystem-FUE2 eljárás. Ezt a hajbeültetési módszert a HairHungary klinika vezette be Európában elsőként az amerikai HSC Colorado klinika szakmai segítségével. A magyar szakrendelés orvosai így úttörőként segíthetik az olyan országok hajátültetési magánrendelését és műtétjeit mint Németország vagy a szomszéd Szlovákia.
Bővebben a kopaszodásról, hajátültetésről és a HairHungary klinikáról:
www.hairhungary.hu