Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Az örökölt hajhullás, kopaszodás elleni egyetlen garantált módszer a hajátültetés, mely szerte a világban egyre népszerűbb beavatkozás. Az Egyesült Államokban már több éve alkalmazzák Dr. James Harris forradalmi módszerét, melyet Európában a hazai HairHungary klinika orvosai vezettek be először.

A hajátültetés igen régi tudományág, azonban csak az ezredforduló elején vált kifinomult módszerré. Míg régen komolyabb plasztikai beavatkozásnak számított, marandó hegekkel, addigra mára, egy ambuláns beavatkozásnak számít, és helyi érzéstelenítéssel végzik a műtéteket. A pácienseknek csupán az első szúnyogcsípés szerű érzéstelenítő lehet kellemetlen, azt követően viszont semmilyen fájdalmat nem éreznek.

A hajátültetési eljárások során jelenleg három módszer áll rendelkezésre az orvosoknak. A kissé idejét múlt vágásos, csíkokban kimetszett hajszálak beültetését az úgynevezett strip eljárást szerencsére már csak nagyon kevesen alkalmazzák. Ezzel szemben a FUE technika során a hajszálakat már - follikuláris egységnek nevezett – 2-5 hajszálat tartalmazó csoportokban ültetik át a tarkótájról, melyek a hormonális hatásra teljesen érzéketlenek, tehát soha nem hullnak ki. A kiemelt graftokat – azaz a természetesen növekvő hajszálcsoportokat tartalmazó kicsiny szigeteket egy pengeéles körkéssel nyerik ki.

Ezen az eljáráson finomított Dr. James Harris, mely lényegében annyit takar, hogy a körkést eldobva, egy tompa végű speciális mini-fúróval emelik már ki a graftokat. Ezáltal szabad szemmel nem látható hegek maradhatnak csupán és a hajszálak sem igen tudnak sérülni a kinyerésük során. A SafeSystem-FUE névre hallgató módszer nem csak az Egyesült Államokban terjed futótűz szerűen, hanem Európában is.

A hajtranszplantációs beavatkozásokban élen járó magyar HairHungary klinika orvosai a német PureHair, valamint a szlovák Medi-Klinik rendeléseit segítik szakmai tapasztalatukkal, valamint az egyes műtétekben vállalnak fontos kulcsszerepet. Munkájuknak köszönhetően Németországban az új SafeSystem technika olyannyira népszerűvé vált, hogy már 7 nagyvárosban elérhető a páciensek számára. Mindenképpen örömteli hír, hogy egy ilyen tudományágban a magyar orvosok Európában ilyen fontos szerephez jutnak. A HairHungary klinika ezen a területen szerzett tapasztalatát pedig más országok fejlődésével párhuzamban tudja kamatoztatni, miközben idehaza az elért eredmények már önmagukért beszélnek.


Lisztes Krisztián hajátültetés előtt és után

További információk a HairHungary klinikáról és a hajátültetésről:
www.hairhungary.hu

Kellemetlen fejbőrhámlás

0 Komment

A hajzatnak és a fejbőrnek nagyon sok olyan problémája van, amit természetesnek veszünk, és csak ritkán teszünk ellenük, mert azt gondoljuk, majd úgyis elmúlik idővel. Ilyen gond a fejbőr hámlása is, ami akármennyire nem tűnik nagy bajnak, mégiscsak illene foglalkoznunk vele, mert nem várt károkat is okozhat.

A fejbőrhámlás ugyanolyan panaszokkal jár, mint a szárazkorpa kialakulása, a kettőt nagyon nehéz megkülönböztetni egymástól. Viszont ilyen hámlás sokkal gyakrabban fordul elő, ilyenkor szabad szemmel is jól látható, hogy apró, fehér bőrdarabkák peregnek hajunkból. A szárazkorpától csak emiatt különböztethető meg, hiszen nagyobb darabokat láthatunk, mint a korpa esetében.

Fejbőrhámláskor akármennyire is úgy tűnik, hogy nem, a fejbőrünk gyulladt állapotban van, ezért nagyon fontos, hogy kezeljük, és ne hunyjunk szemet a probléma felett. A bőr tehát gyulladt, a fejbőr elszarusodási folyamata felgyorsul, és ez okozza a gyors hámlást.

Kiváltó okok között megemlíthetjük a leégett fejbőrt, a hidrogénezéssel járó hajfestést és a haj dauerolását is. Emellett okozhatja a fejbőr szárazsága, C-vitamin és egyéb nyomelemek hiánya, valamint kiválthatja stressz is. Ha jobban megfigyeljük az okokat, szembetűnő, hogy ezek a dolgok sajnos sokkal súlyosabb bajt is hozhatnak a fejünkre, hiszen a hajhullást kiváltó problémák között egytől-egyig mindet megtalálhatjuk. Ezért nagyon fontos, hogy ha fejbőrhámlást, vagy bármilyen más fejbőrbetegséget észlelünk magunkon, azonnal nézzünk utána, hogy mit lehet tenni ellene, és kezdjük meg a kezelését, amilyen gyorsan csak lehet. Ha ezt nem tesszük, akkor sajnos egy idő után nagy a valószínűsége annak, hogy fejbőrünk, ezzel együtt hajunk állapota romlani fog, és egy idő után a hajhullás is elkerülhetetlen lesz.

A hajhullás és kopaszodás nagyon kellemetlen akár fiatal, akár időskorban jelentkezik. Ha nem kérünk időben szakértő segítséget, előfordulhat, hogy visszafordíthatatlan lesz ez a folyamat. Nagyon fontos, hogy a haj ritkulásának megtaláljuk az okát, és annak tükrében kezeljük a hajzatot. Sok esetben viszont nem jelenthet megoldást más, csak a biztos sikert nyújtó hajátültetés, hogy frizuránk a régi lehessen.   

Tudjon meg többet a hajátültetésről:

HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

A nyár legkellemetlenebb vendégei

0 Komment

A várva várt nyár, a meleg, strandi idő végre beköszöntött, mégis van egy hátulütője ennek az évszaknak, méghozzá a szúnyogok jelenléte. Mivel idén az árvíz miatt a szokásosnál is többen vannak, sőt, most már a napon is csípnek, így egyre kellemetlenebb vendégek az udvarunkban, illetve utcai séta közben is.

Nem csak zavaró a hangjuk, és nem csak a csípéssel járó viszketés a gond, hanem az, hogy sajnos betegségeket is terjeszthetnek. Magyarországon jelenleg 25 veszélyesebb faj él, melyek a nyugat-nílusi lázzal fertőzhetnek. A betegség lázzal és izomgyengeséggel jár. Ezen kívül terjesztik még a szívférgességet, ez azonban inkább az állatokra veszélyes. A harmadik betegség a bőrférgesség, melyet sajnos az összes magyarországi szúnyogfaj terjeszt, viszont csak évi 9-14 ilyen fertőzést diagnosztizálnak. Ebben az esetben egy féreg kerül a bőr alá, mely kis csomókat okoz, amelyeket kis műtéti kimetszéssel tudnak eltávolítani.

A fent említett fertőzések tehát hazánkban nem számottevőek, viszont természetes, ha tartunk tőlük. Ennek ellenére a szúnyog által okozott legnagyobb kellemetlenség a bőr viszketése, duzzanata, mely, ha nem bírjuk megállni a vakarózást, több napig, akár hétig is testünkön maradhat. A kivakart sebek pedig nem csak csúnyák, de lassan tűnnek el, néha nyomot hagyva bőrünkön.

A csípések ellen több szerrel is védekezhetünk, viszont nem mindegyik válik be mindenkinél. Van, aki a fokhagymára, mások a különböző vegyi szerekre esküsznek, de sajnos egyik sem végez kifogástalan munkát. Minél több bőrfelületünk van szabadon, annál nagyobb helyet adunk a szúnyogoknak, hogy kedvükre válogassanak csípéshelyet maguknak. Ezért például azoknak, akik kopasz a fejbőrük, azt is védeniük kell, hiszen a fejen még érzékenyebb a bőr, még rosszabb, ha kisebesedik a csípés helye.

A hajhullás okozta kopaszsággal küzdőknek még sokkal több kellemetlenséggel kell szembe nézniük, mint a szúnyogcsípések megjelenése a fejbőrön. Ezért minél előbb szakértő segítséghez kell fordulniuk, és kezelésbe kell venni a kialakult problémát, amint tudjuk, mi okozta azt. Ha sokáig várunk ezzel, akkor régi frizuránkat, és ezzel együtt magát a fej védőpajzsát csak a végleges segítséget jelentő hajátültetés varázsolhatja vissza.

Bővebben a hajátültetésről:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

Milyen gyakran vágassuk hajunkat?

0 Komment

Van, akinek a hosszú, van, akinek a rövid tetszik, igazából most már nemtől függetlenül lehet ez is, az is trendi frizura. Egyre több nő választja magának a rövid hajat, főleg így a nyár derekán közkedvelt megválni a hosszú, melegítő tincsektől. De akár felnyírt, akár derékig érő, egyvalami nagyon fontos a haj ápolását tekintve, méghozzá a hajvágás gyakorisága. Ugyanis mindkét típusnál fontos az a kérdés, hogy milyen gyakran vágassuk le?

Elsősorban ez egy személyes adottság kérdése, hiszen nem mindegy, hogy milyen gyorsan nő a hajunk, ettől függően – amennyiben jelenlegi frizuránk nem igényli, hogy gyakrabban - a hajvágást érdemes 6-8 hetente beépíteni a teendőink közé. Ilyenkor a hajvégekből kell levágatni, hogy hajunk ne töredezzen, és ne roncsolódjon, ezzel elkerüljük a mechanikai sérüléseket.

Ugyanis ha nem vágatjuk le időről időre hajunkat, a hajvégek olyan mértékben roncsolódhatnak, töredezetté válhatnak, hogy az akár hajhulláshoz is vezethet. Ez azért van, mert a töredezett haj rugalmatlanná válik, a hajszálak külseje károsodik és elveszítik védő pajzsukat. A hajzat mechanikai működése sérül, így a töredezettség mellet hajunk szárazzá és élettelenné válik, legrosszabb esetben ki is hullik.

Ha már eljutottunk odáig, hogy hajunk hullani kezd a töredezettség miatt, érdemes minél előbb olyan rövidre vágatni frizuránkat, hogy csak egészséges végű hajszálaink legyenek. Így hajzatunk regenerálódni tud, és a hajhullás is megáll.

Sajnos azonban rengeteg más oka is lehet a nem várt kopaszodásnak, így ha annak ellenére is hullik a hajunk, hogy frizuránk egészségéért mindent megtettünk, azonnal szakértő segítséghez kell fordulnunk. Segíthet bajunkon egy mezoterápiás kezelés, vagy különböző készítmények alkalmazása is, de olyan problémánk is lehet, amelynél csak a biztos megoldást jelentő hajátültetés tudja visszaállítani régi hajkoronánkat.

 

Tudjon meg többet a hajátültetésről:

HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

 

Makacs fertőzés: gomba a fejbőrön

0 Komment

Beköszöntött a kánikula, mindenki, aki csak teheti strandokra jár, vagy egyéb vizeket keres a felfrissüléshez. Egyre gyakrabban választják fizetős strandok helyett a folyókat és a bányatavakat. Utóbbiakat amellett, hogy tilos is, nem csak hirtelen mélységük miatt, és kiépítetlen, felügyelet nélküli veszélyességük miatt kockázatos látogatni, hanem bizony a víz tisztaságában sem lehetünk biztosak.

Az árvíz idén is kegyetlen károkat okozva vonult el hazánkban, ezzel együtt a belvíz is hatalmas gondokat okozott. Az egyik ilyen probléma az, hogy a természetes, illetve a mesterséges vizek is szennyeződtek. Sok olyan tó, aminek eddig szinte ivóvíz tisztasága volt, most büdössé és zavarossá vált. Ezeknek a tisztulása egy nagyon hosszú folyamat, a meleg azonban nem várat magára, így az emberek ilyen állapotában is kihasználják a vizeket.

Nagyon fontos, hogy ha nem tudni, mennyire szennyezett vízben fürödtünk, alaposan mossuk le utána nem csak bőrünket, de hajunkat is. Ugyanis ezekben a vizekben ilyenkor rengeteg baktérium él, a forróság pedig csak rátesz még egy lapáttal a gombásodás kialakulásának könnyedségére, hiszen a nedves haj alatt a fejbőr bepállik, és nagyon hamar kialakulhatnak rajta gomba okozta sebek.

Ha már elkéstünk az elővigyázatossággal, azonnal kezelésbe kell vennünk a gombás fejbőrt, hiszen könnyen tovább terjedhet a fertőzés, mely viszketéssel és sokszor hajhullással járhat. Rövid és a hosszabb hajjal rendelkezők is jobban teszik, ha a kényes részeket leborotválják, hiszen ha nem vágjuk le hajunkat, sokkal hosszabb ideig tarthat a folyamat.

A legjobb megoldás, ha szakemberhez fordulunk problémánkkal, aki a legjobb készítményeket tudja felírni nekünk. A fertőzés megállításához szükség lehet külső kezelésre, spray, samponok és kenőcsök formájában, ezzel együtt még hamarabb kigyógyulhatunk, ha belső, gyógyszeres, antibiotikumos kúrával is segítjük szervezetünket.

Ilyen esetekben a sikeres kezelések után hajunk újra a régi lehet, viszont más probléma okozta hajhullásra sajnos nem mindig elegendőek a különböző kezelések. Előfordulhat olyan betegség miatti hajhullás például, amikor már csak a hajátültetéssel nyerhetjük vissza régi frizuránkat.

Bővebben a hajátültetésről:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

 

Lájkolj és kövess minket!

YouTube csatorna

Esztétikai szolgáltatások

RSS Feed