Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Száguldás, Porsche, szerelem…

0 Komment

Ilyenkor, mikor a legforróbb hónapokat éljük, bizony természetes, hogy élvezzük, ha „tépi hajunkat a szél”. Akár kisebb, akár nagyobb útra megyünk autóval, mindenképpen elviselhetőbb az utazás, ha ezt letekert ablakokkal, vagy ha olyan autóról van szó, akkor tető nélkül tesszük – persze csak ha nincs légkondi a kocsiban.

Az izzasztó hőségben jól tud esni, ha huzat járja át az embert, ahol csak éri a levegő, és szintén jó érzés, ha hajzatunkba is bele-belekap, viszont van egy kis hátulütője is ennek, méghozzá az, amit a hosszú hajjal művelni képes az ide-oda csapódó levegő. Ugyanis ilyenkor bármit is teszünk, ha kiengedett hajjal vagyunk, bizony abban nem kicsi, és nem egy csomó fog keletkezni ettől. Ha összefogott hajjal vágunk neki az útnak, akkor is csomósodik a haj vége, azonban így nem lesz akkora munkánk vele.

Ha a frizurában csomók alakulnak ki, akkor azokat nagyon óvatosan és ügyesen kell kezelni. Ne essünk neki a fésűvel esztelenül, mert az azt fogja eredményezni, hogy csomóstul hullnak majd ki a hajgócok. Először is vegyünk magunkhoz egy ritkás fogú fésűt, majd fogjuk össze hajzatunkat egyik kezünkkel, a másikkal pedig óvatosan, a haj legvégét kezdjük kifésülni. Ahogy a fésű már könnyen csúszik, haladhatunk feljebb és feljebb, körülbelül 10-15 centinként. Mindvégig legyünk nagyon finomak hajunkkal, és semmi esetre se kezdjük el tépni. Megkönnyíthetjük a dolgunkat azzal is, hogy a fésülés előtt még kezünket - ujjainkat széttárva - végighúzzuk a frizuránkon, ezzel már lazíthatunk a csomókon.

Ne felejtsük el azt sem, hogy hajunkat megfelelően ápoljuk és kényeztessük, hiszen az ilyen huzat nem csak csomókat okoz, de szárítja is a hajzatot. Amennyiben nem törődünk kellőképpen a hajszálakkal, bizony hamar töredezni kezdhetnek, és akár hajhullás is kialakulhat a hanyagságunk miatt.

Hajhullást természetesen nagyon sok probléma okozhat, tehát nem mindig mi vagyunk a hibásak, ha beindul a kopaszodás folyamata, viszont sokat tehetünk az ellen, hogy ez lehetséges legyen. Persze vannak olyan helyzetek is, amikor semmit nem tudunk tenni ellene, ilyen például az öröklött kopaszodás. Ebben az esetben nem tudjuk visszafordítani az állapotot, csak a hátramaradt, kopasz foltokat tudjuk eltűntetni, méghozzá a hajátültetés segítségével.

Ismerje meg jobban a kopaszodás okait és a különböző megoldásokat:

HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

Ne ijedjünk meg feleslegesen

0 Komment

A hajhullás mára már egy nagyon sokakat érintő probléma, hiszen egyre fiatalabb korban elkezdődhet, és mindkét nemet, tehát a férfiakat és a nőket is utoléri, sokszor hamarabb, mint amire számítanánk. De nem kell egyből megijedni, valamennyi hajveszteség normális, csak ezen felül kezdődnek a nagyobb gondok, de szinte mindig van rá megoldás.

Hajhullásról igazából akkor beszélünk, ha a hajveszteség a normálisnál sokkal nagyobb mértékű, illetve ha nem indul meg a haj újranövekedése. Normálisnak tekinthető az, ha naponta észreveszünk pár hajszálat a fésűnkben, viszont ha kb. 100 vagy annál több hajszáltól válik meg fejbőrünk, akkor bizony már gond van.

Kopaszodás esetén kétféle kimenetele lehet a problémának, az egyik a visszafordítható, a másik a visszafordíthatatlan hajhullás. A legtöbb embernél, főleg, ha korán tapasztalják magukon a hajzatuk gyérülését, visszafordítható hajhullást lehet diagnosztizálni. Ezt okozhatja a helytelen életmód, a sok stressz, vagy valamely betegség, esetleg gyógyszeres kezelés mellékhatása stb. Ilyen esetekben is szakemberhez kell fordulni természetesen, hogy a kiváltó okokat megtaláljuk, és leküzdjük azokat. Előfordulhat, hogy a hajhullást meg tudjuk állítani, de mégis maradnak nyomai, ilyenkor segítségünkre lehet egyes belső és külső szerek, illetve különböző – mezoterápiás – kezelések alkalmazása.

Visszafordíthatatlan kopaszodásról akkor beszélünk, ha a hajhullás eredete maga az öröklés. Az ilyen jellegű kopaszodást sajnos csak késleltetni lehet, de megállítani nem. Ilyenkor sem szabad azonban elkeserednünk, hiszen már erre is létezik egy biztos és végleges megoldás. A hajátültetés vissza tudja állítani ugyanis azoknak a frizuráját, akik más segítségben már nem bízhatnak. Az eljárás során a tarkótáji területről ültetnek át a megmaradt hajszálakból a kopasz területekre, ezzel biztosítva azt, hogy új helyükön úgy viselkednek majd, mint az előző helyükön, vagyis nem fognak kihullani.

Ne keseredjünk el tehát egyből, amint hajhullást észlelünk magunkon, hiszen lehetséges, hogy frizuránk csak több törődésre vágyik. Viszont ha nagyobb bajt észlelünk, egyből forduljunk szakemberhez, hogy a problémát minél előbb orvosolni lehessen.

 

Tudjon meg többet a hajhullás okairól és a lehetséges kezelésekről:

HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

A haj nyugtatása

0 Komment

Nyáron nem csak, hogy nagyon sok és nagyon erős, káros hatásnak van kitéve hajzatunk, hanem bizony azzal is sok bajt tudunk okozni, hogy gyakrabban mossuk, mint szoktuk. A nagy melegben természetes, hogy izzad a fejbőrünk is, így hajunk hamarabb zsírosodik, lelapul, és emiatt előfordul az is, hogy akár naponta alkalmazzuk a hajmosást.

Nincs is ezzel baj, ha emellett odafigyelünk arra, hogy a káros hatásokat kompenzáljuk valamivel, ami segíti a hajszálakat a regenerálódásban. Ugyanis a mindennapi hajmosással szárítjuk a frizurát, ezzel együtt pedig még hamarabb fog zsírosodni a hajzat. Ilyen esetekben szükséges, hogy hajszálainkat is nyugtassuk és pihentessük, amit nem is lehet jobban elérni, mint egy könnyen elkészíthető, otthoni hajpakolás segítségével.

Köztudott, hogy a kamilla nyugtató hatású, így van ez akkor is, ha a hajunkra tesszük. Készítsünk tehát egy kis kamillateát, majd mikor langyosodni kezd, vegyünk el belőle egy jó nagy evőkanálnyit. Ehhez adjunk hozzá egy kis élesztőt, majd verjünk fel habbá 2 tojásfehérjét, és keverjük össze a két adalékot. Mossuk meg hajunkat, majd a nedves hajszálakba és a fejbőrbe masszírozzuk bele a kapott masszát, és hagyjuk hatni legalább 20 percig. Ezt követően öblítsük ki a hajunkat, lehetőleg langyos vízzel.

Az eredménnyel mindenképpen elégedettek leszünk, hajunk egészséges és szép lesz, zsírosodni pedig sokkal később kezd el, mint szokott. Az ilyen hatásokért érdemes otthoni pakolásokat használni, hiszen ezekkel meg tudjuk óvni a nagyobb károsodásoktól hajzatunkat. Ha nem foglalkozunk vele, akkor bizony olyan kellemetlenségekkel is szembe kell néznünk előbb vagy utóbb, mint a haj töredezése vagy hullása.

Természetesen hajhullást rengeteg ok eredményezhet, így csak a megelőzhető károkat tudjuk kezelni. Amennyiben olyan probléma áll a kopaszodás hátterében, mint például az öröklés, akkor sajnos hiába követünk el bármit ellene, a hajhullás győzni fog. De ilyenkor sem szabad elkeseredni, hiszen erre is létezik már megoldás, méghozzá a hajátültetés, ami vissza tudja adni régi hajkoronánkat akkor is, amikor más segítség már nem jöhet szóba.

 

Ha bármilyen hajjal kapcsolatos problémája van, keresse fel a HairHungary Klinikát:

HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

Karkötőt a hajba?

0 Komment

Nyár közepén járunk, amikor lassan kezdi mindenki megunni, hogy szinte csak össze van fogva a hosszú haj, és kész. A nagy melegben persze ritkán engedjük ki, hiszen a hosszú sörény csak még jobban melegítene minket. Azonban van pár praktika, amivel fel lehet dobni az összekötött hajat is, hogy ne legyen annyira unalmas mindig.

Először is, ne mindig csak hátrafésülve kössük össze hajunkat. Már az is sokat dob az összképen, ha választékot teszünk frizuránkba, és úgy kötjük hátra. Még kreatívabbak lehetünk azzal, ha nem egy egyszerű hajgumit teszünk csak bele, hanem egy kicsit feldobjuk mással is, így az összkép sokkal színesebb lesz. Tehetünk például köves csatokat díszítésként, de egyszerű megoldás az is, ha magára a hajgumira rákötünk egy karkötőt. Szép eredményt kapunk, ha a ruhánkhoz illő kiegészítőkkel nem csak karunkat, hanem hajunkat is megjutalmazzuk.

Ezen kívül szép látványt nyújt, ha egy tincset kihagyva az összekötésből, a saját hajunkkal tekerjük körbe az összefogásra szolgáló hajgumit. Szóba jöhetnek még brossok, szalagok, masnik, sálak, ami éppen kezünk közé kerülhet otthon. Ne féljünk használni ezeket, hiszen ha máson jól mutat – legyen szó egy ajándékról, vagy épp egy ruha kiegészítőjéről -, akkor frizuránkban is jól fog állni.

Azon kívül, hogy felfrissítsük néhány jó ötlettel nyári hajviseletünket, arra is oda kell figyelnünk, hogy a folyamatos copf hordása nem csak unalmas lehet, hanem bizony árt is a hajzatnak. A szoros hajgumik nem tesznek jót a hajszálaknak, és a fejbőrünk is befülledhet, főként, ha napközben megizzadunk. Ezt pedig gyakori hajmosás követi, ami szintén szárító hatású a fejbőrre és a hajra egyaránt.

Nagyon fontos tehát, hogy odafigyeljünk hajunk ápolására. Használjunk néhány otthon elkészíthető hajpakolást attól függően, hogy épp mire lenne szüksége hajszálainknak, emellett ügyeljünk vízháztartásunkra és a helyes étkezésre is. Amennyiben ezt megtesszük, és ennek ellenére olyan problémákat veszünk észre, mint a haj egészségtelen állapota, vagy a megszokottnál nagyobb fokú hullása, akkor már baj lehet. Ilyen esetekben ki kell deríteni, mi okozza a haj gyérülését, és aszerint kell tenni ellene. Az ellenszer lehet egy mezoterápiás kezelés is, de ha visszafordíthatatlan esettel állunk szemben, akkor csak a hajbeültetés lehet segítségünkre.  

Bővebben a hajhullás okairól és lehetséges kezelésekről:

HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

Arany középút a szárításban

0 Komment

Nyáron fejbőrünk is gyakrabban beizzad, így sokan érthető módon, gyakrabban mosnak hajat, mint általában. Aztán ilyenkor jön a kérdés: használjunk-e hajszárítót ilyen melegben is, vagy nem kell? Mivel a hajszárító is, és az erős napsugarak is károsan tudnak hatni a hajszálakra, ezért minden esetben meg kell találnunk az arany középutat.

hajszárító hajszárítás hajhullás kopaszodás hairhungary hajátültetés száraz haj töredezett haj napsütés

A nyári melegben, aki megteheti, hagyja megszáradni frizuráját magától. A hajszárító gyakori használata ugyanis nem tesz jót a hajzatnak, ezért ilyenkor legalább használjuk ki, hogy nem szükséges alkalmazni. Azonban figyeljünk oda arra is, hogy a napsugarak, szinte még a hajszárítónál is jobban képesek roncsolni a hajszálakat. Ezért nem szabad a tűző napon szárogatnunk nedves frizuránkat, hiszen nedvesen a hajzat még érzékenyebb és sérülékenyebb. Keressünk inkább egy kis árnyékot, és hagyjuk, hogy a meleg nyári levegő megszárítsa fejünket.

hajszárító hajszárítás hajhullás kopaszodás hairhungary hajátültetés száraz haj töredezett haj napsütés

Persze vannak olyanok, akik ezt semmiképp sem tehetik meg, hiszen frizurájuk egy kóc lenne, ha nem szárítanák be a megszokott módon. Akinek mindenképpen tükör és egyéb fésűk használata szükséges, azok se keseredjenek el. Nagy melegben használjuk a hajszárító leggyengébb fokozatát, ami nem forró, így hajunknak sem lesz olyan ártalmas a gyakori alkalmazása.

Mindkét esetben nagyon fontos, hogy hajzatunkat ápoljuk megfelelően, hiszen ha nem figyelünk oda rá, akkor ezek a káros hatások előbb vagy utóbb olyan eredményekhez vezetnek, mint a haj kiszáradása, töredezettsége, fénytelensége, és a legtöbb gonddal együtt járó hajhullás.

Természetesen akkor is el kezdhetünk kopaszodni, ha megfelelően ápoljuk hajzatunkat. Ugyanis hajhullás hátterében rengeteg különböző ok állhat, ilyen például egy betegség vagy éppen gyógyszerek mellékhatása, de öröklődés miatt is kopaszodhatunk. Ne essünk kétségbe, mert az utóbbira is van már megoldás, méghozzá a biztos megoldást jelentő hajátültetés.

Tudjon meg többet a hajhullás okairól és a lehetséges kezelésekről:

HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

Lájkolj és kövess minket!

YouTube csatorna

Esztétikai szolgáltatások

RSS Feed