A fejkosz egy olyan bőrbetegség, ami sajnos egyrészt igen kellemetlen, másrészt pedig hegesedéssel is jár. Igazából nem következtethetünk a nevéből semmire, hiszen sem a koszhoz nem köthető, ezen kívül pedig nem függ a nemtől és kortól sem, sajnos bármikor, bárkivel előfordulhat.
Persze hamarabb jelentkezik rossz higiénia mellett, de sajnos azokat is utolérheti, akik rendes körülmények között élnek. A betegséget kórokozó és gomba okozhatja, és fertőzött tárggyal való érintkezés útján terjed is sajnos.
A betegség a hajas fejbőrön alakul ki, általában szabad szemmel észrevehetően, így amint tapasztaljuk ezt, azonnal orvoshoz kell fordulni vele. A legjellemzőbb tünete a kérges lerakódás a hajszálak körül, melyet ha eltávolítunk, alatta a bőr nedves és vörös marad, mellette pedig igen kellemetlen szaga van a fejbőrnek.
A betegségnek három szakasza van. Az elsőnél csak fejbőrpír jelentkezik, a második szakaszban már láthatóak a felrakódások, amelyek már ilyenkor hajhullást eredményeznek. A legsúlyosabb szakaszban a fejbőr nagy része már beteg, ami akár teljes kopaszodáshoz is vezethet. Ezért fontos, hogy amint észleljük magunkon a betegség kialakulását, azonnal szakértő segítséghez kell fordulnunk. Kezeléskor pedig nem csak a megbetegedett fejbőrrel rendelkező egyént, hanem bizony a közvetlen környezetében élőket is kezelni kell, nehogy átterjedjen másra is a fertőzés.
A fejkoszt okozó gomba és kórokozó hamar elpusztítható, azonban az okozott hegek és a hajhullás miatti kopasz területek sajnos már nem orvosolhatóak olyan egyszerűen. Amennyiben sikerül a betegséget még idejében elcsípni, akkor egyes kezelések, és különböző készítmények alkalmazása segíthet bajunkon, azonban ha nagyon elhatalmasodott felettünk, és maradandó kopaszságot okozott, akkor lehetséges, hogy már csak a biztos megoldást jelentő hajátültetés jöhet szóba régi frizuránk visszavarázsolásához.
Tudjon meg többet a hajhullás okairól és a lehetséges kezelésekről:
HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu