Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Kopaszodás skálázva – V. rész

0 Komment

Az utóbbi hetekben megismerkedhettünk a Norwood skála szintjeivel, illetve azzal, hogy melyik stádiumban mit tehetünk a kopaszodás lelassítására, valamint a hajveszteség maradandó nyomai ellen. Befejező cikkünkben a kopaszodás legdrasztikusabb fokozatával fogunk még foglalkozni.

A Norwood skála, mint ahogy azt megismerhettük, különböző, számokkal jelzett kategóriákon keresztül sorolja be a kopaszodást az erősségétől, mértékétől és formájától függően. A legutolsó szint a 6-os és 7-es fok, amelynél már épphogy marad olyan fejrész, amin hajzat található.

Ezekben az esetekben sajnos legtöbbször a hajátültetés sem segíthet, hiszen ilyenkor már nincs megfelelő mennyiségű és minőségű hajszál a donor területeken ahhoz, hogy meg lehetne oldani a hajzat felépítését az egész fejen. Abban az esetben, ha a páciensnek a testszőrzete viszont képes kihúzni minket a bajból, még lehet szó a beültetésről, de természetesen ez inkább kivétel.

Aki eljutott erre a szintre kopaszodásában, annak igazából ténylegesen a hajprotézis jelenthet még megoldást, melyről egy külön cikkünkben már említést tettük. Mindaddig, amíg van használható hajmennyiség a donorterületeken, ezt a megoldást érdemes kerülni, hiszen sokkal élhetőbb segítséget jelent a hajátültetés. Azonban ha már elkéstünk ezzel, akkor természetesen mindazok számára ajánlott a hajprotézis, akik nem békélnek meg a szinte teljes kopaszsággal.

Addig viszont, amíg módunkban áll tenni a kopaszodás ellen, mindenképpen ajánlatos, hogy lépjük is meg, amit csak lehet. Ugyanis, ha időben eldöntjük, hogy nem szeretnénk együtt élni a kopaszság kellemetlenségeivel, akkor, ahogy azt cikksorozatunk előző részeiben megtudhattuk, bizony sokáig létezik végleges és biztos megoldás gondunkra.

Mivel a hajátültetés után az átültetett szálak ugyanúgy viselkednek, mint eredeti helyükön, tehát nem hullnak ki, így teljesen biztosak lehetünk abban, hogy a végleges és megmenthetetlen kopaszság el fog kerülni bennünket. Érdemes tehát időben átgondolni, és cselekedni, hiszen senkinek sem mindegy, hogy milyen frizurával éli le életét.

Reméljük, hogy cikksorozatunk választ adott néhány örök kérdésre a kopaszodást illetően, és a Norwood skála segítségével most már könnyebben beazonosíthatja mindenki, hogy épp melyik szinten áll, és mi lehet a megoldás. A személyre szabott segítség érdekében pedig a HairHungary Klinika ingyenes konzultációt biztosít mindenki számára, hogy a legmegfelelőbb eredményt kaphassuk.

 

Látogasson el honlapunkra, és tudjon meg még többet a hajhullásról, illetve annak kezelési lehetőségeiről:

HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

> Hajbeültetés kérdések, válaszok és vélemények Facebook csoport

Hajprotézis

0 Komment

Azt, hogy pontosan mi is az a paróka, mindenki tudja, de a hajprotézisről már nem mondható el ugyanez. A lenti videóból most megismerhetjük picit közelebbről is ezt a módszert a kopaszodás ellen, de előtte egy kicsit járjuk körbe, pontosan milyen előnyei és hátrányai lehetnek ennek a sokak számára még ismeretlen vívmánynak.

Az öröklött jellegű kopaszodás rengeteg férfit érint, és sajnos sok esetben már nagyon korán megindul ez a nem várt folyamat. Mivel legtöbbjük esetében az egyre gyérülő hajzat komoly külsőbeli és egyben akár lelki gondokat eredményez, ezért természetesen bármilyen eszközzel próbálkoznának, hogy elfedjék az egyre inkább teret nyerő, kopasz részeket.

Az azonban nem mindegy, hogy mikor milyen módszert próbálunk ki. A hajprotézis szintén egyfajta megoldás lehet azoknál, akiknél más segítség már nem jöhet szóba. Előnyei közé sorolhatjuk, hogy rengeteg választási lehetőségünk van, milyen hajat szeretnénk – gondolunk itt a színre, a hosszra és persze a protézisből kialakítható frizurára -, ezzel biztosítva, hogy az eredmény nekünk tetsző legyen. Szintén nagyon jól hangzik az is, hogy egyszerűen csak besétálunk a szakemberhez, aki ezzel foglalkozik, és új hajzattal sétálunk aztán ki onnan.

Hátrányt jelent azonban, hogy az ilyen protézisek ugyan pár évig is rajtunk maradhatnak, azért nem tartanak ki örökké, és sajnos nem kevés kárt hagynak maguk után. Ugyanis, amennyiben még maradt valamennyi hajzat a fejtetőn, akkor ez a megoldás teljesen tönkreteszi a még meglévő hajhagymákat is, és a fejbőrrel sem éppen a legkíméletesebb.

Amennyiben lehetőségünk van még rá, válasszunk inkább olyan megoldást, aminek csak pozitív velejárói vannak. A hajátültetés éppen azért a legtökéletesebb segítség – persze csak ha rendelkezünk megfelelő és elegendő donorterülettel -, mert nem káros semmilyen tekintetben, ráadásul biztos és végleges megoldást jelent.

Fontos, hogy tudatában legyünk, pontosan milyen hajhullással állunk szemben. Nem mindegy ugyanis, mi okozza a hajveszteséget, illetve, hogy milyen fokú kopaszodással állunk szemben, így annak függvényében az sem mindegy, milyen megoldást választunk rá. Ezen a héten induló cikksorozatunkból megismerhetik, milyen skálán „mérik” a kopaszodás mértékét, illetve megtudhatják azt is, melyik esetben mi ajánlott a kopaszság kezelésére.   

 

Addig is olvasson bővebben a hajhullás okairól és a hajátültetésről:

HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

> Hajbeültetés kérdések, válaszok és vélemények Facebook csoport

Lájkolj és kövess minket!

YouTube csatorna

Esztétikai szolgáltatások

RSS Feed