Négy héten át foglalkoztunk a hajbeültetés történetével, és most elérkeztünk a mai, teljesen kiforrott technológiának megismeréséhez. Ahogy előző cikkünkből kiderült, egészen a kétezres évek elejéig folyt az igazán nagy lépésekben megtett fejlődés menete, míg végül teljesen kitökéletesedett nem csak maga az eljárás, hanem a hozzá szükséges eszközök tára is.
A hajbeültetés ugyanis napjainkban már nem csupán természetes eredményt ad, hanem több ezer hajszálról is beszélhetünk egy új frizura kialakításakor, ráadásul az egészből semmit sem lehet észrevenni a gyógyulás után, sem a donorterületen, sem pedig a beültetésen átesett részeken.
A HairHungary Klinika ráadásul a legújabb módszerrel dolgozik, ami nem más, mint a Safesystem-FUE, vagyis a tökéletes még tökéletesebb verziója, mely egyelőre nem is található meg sok klinikán. A módszer lehetővé teszi, hogy a lehető legkevesebb traumával érjük el a lehető legpontosabb és legjobb eredményt. A hajtüszők sérülése abszolút minimalizálva van, ráadásul a kiemelt graftok egy speciális, hajtüsző regeneráló folyadékba kerülnek, melynek segítségével sokkal gyorsabb és nagyobb arányú lesz a beültetett hajszálak növekedése.
A precíz hajszálkimetszésnek és a fent leírt, speciális tárolásnak köszönhetően a lehető legéletképesebb, ép és teljes hajszálak kerülhetnek beültetésre. A mára már szinte felülmúlhatatlannak mondható eszközök pedig olyan kisméretű sebeket ejtenek kimetszéskor, hogy a gyógyulás nem csak gyors, hanem százszázalékos is lesz, vagyis nem marad nyoma a beavatkozásnak, csupán annyi, hogy ismét hajkorona fogja díszíteni fejtetőnket.
A mai hajátültetés tehát nem csak kisebb gyógyulási idővel, hanem maximálisan tökéletes, természetes eredménnyel jár. Emellett elmondható, hogy a módszer véglegességet is biztosít, hiszen a beültetett hajszálak ugyanúgy fognak viselkedni majd, mint eredeti helyükön, így nem kell félnünk újabb hajhullástól. Számos hétköznapi kopaszodó nyerte vissza segítségével frizuráját, és persze rengeteg híresség is - köztük neves sportolók – választotta ezt az utat. Egy biztos, a mai eredményeket már egyáltalán nem lehet összehasonlítani a régi, kezdetleges próbálkozásokéval, hiszen a hajátültetés mára egy professzionális eljárás lett.
Keresse fel Klinikánkat, hogy többet megtudhasson a hajhullásról és a hajátültetésről:
HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
Hajbeültetés előtte-utána képek
Cikksorozatunkban – mely a hajátültetés történelmét veszi át lépésről lépésre – előző héten arra derítettünk fényt, hogyan fejlődött a nyolcvanas évek alatt az egész technológia olyanná, mely lehetővé tette a kezdeteknél sokkal szebb eredményeket. Most arról olvashatnak, mi nem hagyta nyugodni a fejlesztőket, és tulajdonképpen milyen is volt egy hajbeültetés a mostani technológia küszöbén.
Ugyan már nagyon szép és főként egyre természetesebb lett a páciensek hajzata a hajbeültetést követően, még mindig nem volt tökéletes az eredmény. Ráadásul az akkor igencsak fejlettnek mondható eljárással már akár 1000 graft is átültetésre kerülhetett. A technológia azonban még mindig elviselt további fejlesztéseket annak érdekében, hogy még inkább tökéletes legyen a beavatkozás kimenetele.
A kilencvenes évek közepén léptek ismét egy nagy lépcsőfokot előre a fejlődésben, amikor a graftokat preparálni kezdték mikroszkóp segítségével, emellett pedig a hajas fejbőrből is külön, úgynevezett follikuláris egységekben történt meg a kimetszés. Ez már ténylegesen a mai technika küszöbét jelentette, hiszen ezzel az eljárással már nem csak a fejtetőn, hanem az elülső, homlokvonalon is természetes hatást értek el, illetve sokkal több, akár 2-3000 graft is átültetésre kerülhetett már.
Nem csak a beültetett részeken lett természetes az eredmény, hanem emellett a donorterületen is egyre kisebb hegeket hagyott maga után a módszer, szinte észrevehetetlenné vált a gyógyulást követően, hogy beavatkozás történt. Ez a korszak egészen a kétezres évek elejéig tartott, amikor a ma is használatos, teljesen fejlett és kiforrott technológiát kezdték alkalmazni.
A hajátültetés tehát már a kilencvenes években is olyan eredményeket volt képes felmutatni, melyek rengeteg ember életét változtatták meg. Mindazok számára, akik addig úgy küzdöttek a kopaszodás kellemetlen velejáróival, hogy igazi megoldást sosem kaptak, végre elérhetővé vált egy igazán jó módszer, hogy visszanyerhessék régihez hasonló frizurájukat.
Következő, sorozatunkat záró cikkünkben arról olvashatnak majd, hogy a mai hajátültetési módszer miért és főleg hogyan nyújt teljesen természetes, tökéletes eredményt, illetve hogyan változtatta ezzel meg az öröklött hajhullás elleni, eddig vég nélküli küzdelmeket.
Addig is tudjon meg többet a hajhullás és kopaszodás okairól, valamint a HairHungary Klinika által kínált, lehetséges kezelésekről:
HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
A hajátültetés történetével foglalkozó sorozatunk első cikkéből megtudhattuk, mi jelentette az igazi áttörést ahhoz, hogy a mai, kiforrott technológia megszülethessen. Ma megismerhetjük a hajbeültetés történelmének következő korszakát, mely a nyolcvanas években teljesedett ki.
Ebben az időszakban ugyanis az első, kísérletezések után maradt rengeteg negatív eredmény és az elégedetlen páciensek miatt újabb ugrás valósult meg. Persze az is nagy lökést adott, hogy akkoriban nagy divatja volt férfiaknál is a nagy, dús, hosszú hajkoronának. Mivel folyamatosan fejleszteni próbálták mind az eljárást, mind pedig az eszközöket is, így benne volt a levegőben már, hogy hamarosan előrehaladás következhet be. És ez a haladás el is jött, újabb korszakot jelentve a hajátültetés fejlődésében.
A donorterületekről ekkor már vékony csíkokban távolították el a hajas fejbőrt, melyeket aztán még kisebb darabokra vágtak szét. Így teremtették meg a mini- és a mikrograft fogalmát, melyek csupán 4-6 vagy 1-3 hajszálat foglaltak magukba. Ráadásul az eljárás már sokkal kisebb hegeket is hagyott maga után, mely szinte már akkor észrevehetetlenné vált a hajas fejbőrön.
Mivel nem csak az eljárás menetén, hanem az eszközökön is fejlesztéseket hajtottak végre, így lehetővé vált, hogy sokkal természetesebb eredményeket érjenek el a beültetett részeken is. A régi sebészi eszközök helyett sokkal finomabbakat és precízebbeket alkalmaztak, ami a szebb eredményen kívül már komolyabb számú hajszál átültetését is lehetségessé tette.
Természetesen ezek a kellékek még mindig nagyon elmaradottnak számítottak a mai speciális eszközökhöz képest, és persze az eredményesség, valamint az átültethető mennyiség is gyereklábon járt még mindig abban az időben. Ugyan már sokkal több kopaszodással küzdő páciens akadt, akik rászánták magukat, hogy kipróbálják a hajbeültetés már akkor is sokat ígérő, és persze már akkor is hatalmas változást adó lehetőségét, a mai technológia mérföldekkel jár előrébb minden tekintetben.
Következő cikkünkből megtudhatják, mi miatt nem nyugodtak bele a nyolcvanas évek végén elért, már elég jónak mondható eredményekbe, és mi okozta a további fejlesztések utáni vágyat.
Addig is ismerjék meg jobban a hajhullás és kopaszodás okait, valamint a HairHungary Klinika által kínált, lehetséges kezeléseket:
HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
A hajátültetési eljárás egy újabb szintre lépett! Már nem csak saját hajunkból lehet gazdálkodni, mivel testünk szőre is alkalmas arra, hogy még természetesebb hatást érjünk el. Ez főként azoknak lehet megoldás, akiknek komolyabb előrehaladott kopaszodásuk van.
Az Amerikai Orvosi Szövetség által kiadott Archives of Dermatology februári számában Dr. Sanusi Umar elismert hajátültetési specialista szerint a lábon található szőr a legideálisabb hajunk pótlására. Itt ugyanis finomabb lágyabb szőr található, mint testünk egyéb területein.
„Egy hagyományos beavatkozás során a tarkótáji donor területről ültetjük át a hajszálakat. Előfordul azonban, hogy ezek sokkal vastagabbak, mint társaik, így a természetes hajvonal kialakításánál ez néha problémát okozhat.” - magyarázta Umar. „A másik kérdés, hogy egy páciens kopaszodásának kiterjedése milyen mértékű. Súlyos hajveszteség esetén a hajátültetésnek nincs sok haszna, mivel a donor terület egész egyszerűen nem képes kiszolgálni az átültetéshez szükséges hajmennyiséget.”
Dr. Sanusi 7 évvel ezelőtt tett először kísérlettet arra, hogy testszőrzetet ültessen át. Az úgynevezett „U-graft módszer” lényegében ma már alkalmas arra, hogy a test bármely részéről egészséges szőrszálakat ültessenek át a fej kopaszodó területére. A leggyakrabban a mellkason és a lábon találhatóak a legalkalmasabb „donorok”, de, olykor a szakáll is számításba jöhet.
„Ezzel a lehetőséggel kombinálni lehet a tarkótáji donor területről átültetett hajszálakat. Akár 20-30 ezer átültethető vékony szőrszál is kinyerhető, ami azt jelenti, hogy azoknak a pácienseknek is tudunk már segíteni, akik komolyabb kopaszodással küszködnek.” – jegyezte meg Umar.
Az eredményességet bizonyítva Dr. Sanusi két páciens esetét hozta fel. Az egyik beavatkozás során a hajvonalat kizárólag lábszőrzettel pótolták, míg a másik esetben a hajveszteség nagyobb kiterjedése miatt a tarkótájról is kinyertek graftokat. 9 hónap után egy teljesen természetes lágy kinézetű vékony hajvonal volt látható. A beültetett szőrszálak 75-80%-ban teljesen életképesek maradtak, 3-4 év múlva a befogadó területeken csupán apró hajveszteség volt tapasztalható. Umar ugyanakkor megjegyezte, hogy ez a fajta eljárás lényegesen hosszabb időt vesz igényben, ezáltal sokkal drágább a beavatkozás. A magyarországi árakhoz képest egyébként is drága Amerikában egy-egy ilyen szőrtüsző graft átültetése 7-10$ között mozog.
Dr. Malcolm Roth az Amerikai Plasztikai Sebészek Társaságának elnöke az innovációt úgy jellemezte, mint újabb példát arra, hogy a technikák folyamatos finomításával jobb és természetesebb eredmények érhetőek el a páciensek legnagyobb örömére.
Tudjon meg többet a hajátültetésről!
www.hairhungary.hu