Nagyon sokszor halljuk azt manapság, hogy a férfiak túl sok időt töltenek a tükör előtt, túlságosan feminin módon ügyelnek külsejükre. Közben nem is hinnénk, hogy a régi, történelmi hősök, akik sokszor igazi férfiistenként vannak emlegetve, milyen szinten figyeltek arra, hogy hajzatuk megfelelő legyen.
A dús hajkorona már az ókorban szimbolizálta a testi erőt és a világi hatalmat. Julis Caesar például azért is viselt babérkoszorút a nyilvános megjelenésekkor, mert az segített eltakarni a gyérülő halántékát. A kopaszodás ugyanis ekkor a hatalom gyérülését jelentette. Egy időben például teljesen leborotvált fejjel kellett élniük azoknak, akiket kirekesztettek a társadalomból vagy megfosztottak hatalmuktól.
Egy másik kulturális rétegben viszont éppen azok hordták teljesen kopaszon fejtetőjüket, akik a világi hatalom ellentéteként inkább a szellemi világhoz akartak közel kerülni. Ők úgy hitték, hogy ezzel közvetlenebb kapcsolatot tudnak felvenni az égi világgal. Sokan pedig azért borotválták le fejüket, mert azzal bölcsebbnek és öregebbnek tűntek.
Manapság pont az utóbbi ellentétét szeretné mindenki, hiszen, amennyire lehet, próbáljuk megőrizni a fiatalságot. A kopaszodás jelei pedig egyértelműen az öregedéssel vannak összekapcsolva, pedig nagyon sok esetben már igen fiatal korban megindul ez a folyamat. Ugyanis, ha genetikai jellegű hajgyérülésről beszélünk, az már a férfiak jó nagy részénél akár a 30-as éveikben is elkezdődhet.
A régi korral ellentétben természetesen annak, hogy valaki kopaszodni kezd, vagy éppen hiánytalanul dús hajzattal rendelkezik, nincs köze semmiféle hatalomhoz, vagy presztízshez. Ahhoz azonban, hogy ki, hogyan érzi magát saját bőrében, már igencsak sok köze van. Nem mindenkinek áll jól ugyanis a tar fejtető, és ilyenkor ebbe nehéz beletörődni.
De nem is kell, hiszen van már olyan tökéletes eredményt nyújtó megoldás, amely képes arra, hogy elfeledtesse a kopaszságot. A hajátültetés egy olyan kiforrott technológia, ami saját donorterületünkről nyert hajszálakkal biztosítja a kopasz foltok eltűntetését. Ha látnák ezt a régi idők történelmi hősei, biztosan egytől egyig élnének ezzel a lehetőséggel.
Tudjon meg többet a kopaszodásról és a hajátültetésről:
HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
> Hajbeültetés kérdések, válaszok és vélemények Facebook csoport
Arról már írtunk, hogy a szakáll ismét divatját éli, egyre több férfi dönt úgy, hogy megnöveszti arcszőrzetét. A néhány napos borosta is elterjedt még, de egyre nagyobb számban találkozhatunk az igazán hosszú szakállal is. Most viszont felütötte a fejét egy új hóbort, ami egyelőre megosztja a véleményeket.
A szakáll - ha jól áll valakinek, és van mit megnövesztenie -, igazán férfias karaktert kölcsönözhet viselőjének. Az új „találmány”, a szakállékszer azonban sokak szerint pontosan ezt a férfiasságot csorbítja meg. Néhányan persze ötletesnek tartják, de inkább még abba a kategóriába sorolhatjuk, ami akár nevetségessé is teheti viselőjét.
Kicsit valóban furcsa, amikor azt látjuk, hogy egy apró halálfej vagy egy horgony csillan meg az arcszőrzetben. Akármennyire is illenek ezek a minták a férfiakhoz, valahogy mégsem árasztják magukból a sármosságot. Persze ezt mindenki maga döntse el, hogy mennyire nyeri el tetszését az új ékszertípus, lehetséges, hogy pár év múlva már teljesen normálisnak mondható majd a viselete.
Az viszont nyugodtan kijelenthető, hogy magának a szakáll vagy a borosta viselésének igazán felívelő korszakában vagyunk, és akinek jól áll, az kevésbé nyúl manapság a borotva után. Viszont sokaknál veti fel a fejét az a probléma, hogy hiányosan vagy nagyon gyéren nő ki az arcszőrzetük. Ez ugyanúgy, ahogy a hajhullásnál is, lehet genetikai eredetű, de felléphet ez a gond számos más okból kifolyólag is, mint például, ha túl sok stressz van az életünkben. Akik pedig ebben a cipőben járnak, azok sajnos nincsenek abban a helyzetben, hogy válogassanak a különböző fazonok között.
Létezik azonban megoldás erre is, ha valaki mégis jobban érezné magát dúsabb arcszőrzettel. A hajátültetés elvére és menetére alapuló szakállbeültetés ugyanis tökéletes segítséget nyújt abban, hogy a hiányos részek, illetve a gyérebb területek is egyenletesen sűrű arcszőrzetet kapjanak. Ezután aztán majd eldönthetjük, hogy nyitottak vagyunk-e ilyen újdonságok viselésére, mint a szakállékszer, vagy sem.
> További információk a szakállbeültetéssel kapcsolatosan
Ismerje meg jobban a HairHungary Klinikát:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
> Hajbeültetés kérdések, válaszok és vélemények Facebook csoport
Az utóbbi hetekben megismerkedhettünk a Norwood skála szintjeivel, illetve azzal, hogy melyik stádiumban mit tehetünk a kopaszodás lelassítására, valamint a hajveszteség maradandó nyomai ellen. Befejező cikkünkben a kopaszodás legdrasztikusabb fokozatával fogunk még foglalkozni.
A Norwood skála, mint ahogy azt megismerhettük, különböző, számokkal jelzett kategóriákon keresztül sorolja be a kopaszodást az erősségétől, mértékétől és formájától függően. A legutolsó szint a 6-os és 7-es fok, amelynél már épphogy marad olyan fejrész, amin hajzat található.
Ezekben az esetekben sajnos legtöbbször a hajátültetés sem segíthet, hiszen ilyenkor már nincs megfelelő mennyiségű és minőségű hajszál a donor területeken ahhoz, hogy meg lehetne oldani a hajzat felépítését az egész fejen. Abban az esetben, ha a páciensnek a testszőrzete viszont képes kihúzni minket a bajból, még lehet szó a beültetésről, de természetesen ez inkább kivétel.
Aki eljutott erre a szintre kopaszodásában, annak igazából ténylegesen a hajprotézis jelenthet még megoldást, melyről egy külön cikkünkben már említést tettük. Mindaddig, amíg van használható hajmennyiség a donorterületeken, ezt a megoldást érdemes kerülni, hiszen sokkal élhetőbb segítséget jelent a hajátültetés. Azonban ha már elkéstünk ezzel, akkor természetesen mindazok számára ajánlott a hajprotézis, akik nem békélnek meg a szinte teljes kopaszsággal.
Addig viszont, amíg módunkban áll tenni a kopaszodás ellen, mindenképpen ajánlatos, hogy lépjük is meg, amit csak lehet. Ugyanis, ha időben eldöntjük, hogy nem szeretnénk együtt élni a kopaszság kellemetlenségeivel, akkor, ahogy azt cikksorozatunk előző részeiben megtudhattuk, bizony sokáig létezik végleges és biztos megoldás gondunkra.
Mivel a hajátültetés után az átültetett szálak ugyanúgy viselkednek, mint eredeti helyükön, tehát nem hullnak ki, így teljesen biztosak lehetünk abban, hogy a végleges és megmenthetetlen kopaszság el fog kerülni bennünket. Érdemes tehát időben átgondolni, és cselekedni, hiszen senkinek sem mindegy, hogy milyen frizurával éli le életét.
Reméljük, hogy cikksorozatunk választ adott néhány örök kérdésre a kopaszodást illetően, és a Norwood skála segítségével most már könnyebben beazonosíthatja mindenki, hogy épp melyik szinten áll, és mi lehet a megoldás. A személyre szabott segítség érdekében pedig a HairHungary Klinika ingyenes konzultációt biztosít mindenki számára, hogy a legmegfelelőbb eredményt kaphassuk.
Látogasson el honlapunkra, és tudjon meg még többet a hajhullásról, illetve annak kezelési lehetőségeiről:
HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
> Hajbeültetés kérdések, válaszok és vélemények Facebook csoport
Múlt héten megtudhatták, hogy mit lehet tenni, ha valaki olyan mértékű kopaszodással áll szemben, melynél már egyszerűen nem lehet eltakarni sehogy sem a kellemetlen jeleket, a hajhiányos területeket. Akinél még fokozottabb a kopaszság térnyerése, talán azt hiszi, hogy akkor már nincs mit tenni, de higgyük el, még mindig dönthetünk a haj mellett!
A Norwood skála következő szintjeire értünk cikksorozatunk mostani részében, méghozzá a 4-estől az 5a fázisig bezárólag vizsgáljuk most meg, mi lehet a megoldás. Ugyanis annak, akit zavar a kopaszság, még ekkor is van esélye arra, hogy változtasson frizurája kinézetén.
Persze ilyenkor már jóval nehezebb, hiszen ezen fokozatoknál már sokkal nagyobb tere van a kopasz részeknek. Többfajta formája lehet ennek a fázisnak is, tulajdonképpen az előző skálafokon részletezett kopaszság egyszerűen még több teret nyer magának, akár a homlokvonal teljes felhúzódásával, akár a kétirányú kopaszodás növekedésével, illetve természetesen a fejbúbon kialakuló, kör alakú folt is egyre nagyobb lesz.
Ha eddig úgy gondoltuk, hogy együtt tudunk élni a kopaszsággal, de mégsem érezzük jól magunkat ezzel a kinézettel, akkor még mindig van lehetőség arra, hogy segítséget kérjünk problémánkra. Ebben az esetben is természetesen a hajátültetés az egyetlen megoldás, mely biztos eredményt adhat, de az kétségtelen, hogy egy alkalom nem lesz elegendő.
Mindenképpen számítanunk kell arra, hogy hajbeültetésünk kétnapos lesz, és ha megfelelő mennyiségű és minőségű hajszállal tud szolgálni a tarkótáji donorterületünk, akkor ezt meg kell ismételni még egyszer. Amennyiben kevés az átültethető hajszál, akkor a kétnapos hajátültetés mellett testszőr átültetés jöhet még szóba a megfelelő eredmény érdekében.
Természetesen mindenki számára személyre szabott megoldást kínál a HairHungary Klinika, ahol az ingyenes konzultációk során minden apró részletet megtudhatunk azzal kapcsolatban, számunkra mi lenne a legjobb és legmegfelelőbb. Ugyan hosszabb az út ezen esetekben a végeredményig, de egy biztos, ha nem tudunk azonosulni kopaszságunkkal, akkor megéri!
Jövő héten megismerhetik befejező cikkünkben a Norwood skála legfelsőbb szintjeit, addig is ismerjék meg jobban a hajbeültetési eljárást és a HairHungary Klinikát:
HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
> Hajbeültetés kérdések, válaszok és vélemények Facebook csoport
Cikksorozatunk első részében arról írtunk múlt héten, hogy a férfias jellegű hajhullásnak mi az első lépcsőfoka a Norwood skála szerint, és mit tehetünk annak érdekében, hogy a kopaszodás kellemetlen és nem várt folyamatát egy kissé visszatartsuk. E heti cikkünkben a skála második szintjéről tudhatnak meg többet.
Amennyiben a kopaszodás mértéke átlépi az első, észlelhető fokot, akkor beszélhetünk a Norwood skála szerinti kettes szintről, amelynek már láthatóbb és zavaróbb jelei vannak. Nevezik ezt „Mikiegér-effektusnak” is, ami abból fakad, hogy a homloknál két oldalra indul meg jobban a kopaszodás, középen pedig megmarad a hajzat.
Ebben az esetben is alkalmazhatjuk az első cikkben említett külső és belső szereket, azonban ajánlatosabb már más megoldáson is elgondolkodni. Ilyenkor ajánlott az egy napos hajátültetés, ami könnyedén képes eltűntetni a haj nélkül maradt foltokat. Mivel ez idő tájt még nem beszélünk nagyon sok átültetendő hajszálról, ezért tényleg csak egy beavatkozással kell számolnunk, melynek segítségével visszaállíthatjuk hajzatunkat eredeti helyzetébe.
A hajátültetést, illetve annak eredményét érdemes további kiegészítő segítségekkel alátámasztani. Választhatjuk itt is a külső szerek alkalmazását, például kifejezetten a műtét utáni időszakra kifejlesztett Follione termékeket, illetve szintén ajánlott lehet a hajátültetés után PRP-terápiára mennünk.
A más néven Drakula-terápiaként is emlegetett eljárás ebben az esetben képes kivédeni a lehetséges műtéti szövődményeket, csökkenti a bőrpírt és felgyorsítja a gyógyulási időszakot. Segítségével hamarabb érhető el a végleges eredmény a gyorsabb regenerálódás miatt.
Sokan nem törődnek még ilyenkor sem a gyérülő hajzattal, vagy csak legyintve elfogadják, hogy ez még nem annyira vészes. Pedig ebben a fázisban még jóval egyszerűbb tenni a kopaszodás ellen, és kisebb beavatkozás kell ahhoz, hogy újra olyan frizuránk lehessen, amilyet régen megszoktunk.
Következő cikkünkből megtudhatják jövő héten, hogy pontosan mit jelent a Norwood skálán a 2a-val jelölt szint, illetve, hogy mi tarozik a 3-as csoportba, és persze olvashatnak arról is, mit lehet tenni ezekben a fázisokban a kopaszodás egyre inkább teret nyerő kellemetlenségei ellen.
Addig is ismerjék meg jobban a hajbeültetési eljárást és a HairHungary Klinikát:
HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
> Hajbeültetés kérdések, válaszok és vélemények Facebook csoport