A kapillárisok azok a hajszálerek, amelyek összekötik a fő ereket. Az egész szervezetet behálózzák, és vékony falukon keresztül folyik a különböző anyagok cseréje a vér és a szövetek között. A hajszálerek területén a szövetek és a sejtek tápanyagai, valamint az oxigén kifelé távozik az erekből, míg a bomlástermékek és a szén-dioxid a keringésbe jut a szövetekből.
Ez az anyagcsere nagyon fontos és elengedhetetlen ahhoz, hogy szervezetünkben minden megfelelően működjön. A fejtetőnkön húzódó kapillárisok felelnek például azért, hogy a hajhagyma egészségesen végezze dolgát, ezzel együtt a hajszálak is jól legyenek. Ugyanis ha a kapillárisok nem működnek megfelelően, a hajzat zsíros lesz, és igen hamar vezethet ez az állapot hajhulláshoz.
A kapillárisok akkor nem tudnak megfelelően működni, ha a tüszők zsírral és egyéb baktériumokkal telítődnek, ezzel elzárják a tápanyagok felszívódásának lehetőségét a hajszálerektől a hajhagymák felé. Ezért azok sok zsírt szívnak magukba, ami természetesen az egész frizurára kiterjed. Tisztító tonikok és megfelelő samponok használata gyógyírt jelenthet a problémára.
Ha nem működik megfelelően a fent leírt anyagcsere, a kopaszodás előbb-utóbb elindul. Amennyiben ezt észrevesszük magunkon, nem elég már különböző zsírosodás elleni samponokat használni, hanem mindenképpen szakértő segítséghez kell fordulni. Persze hajhullást rengeteg más tényező okozhat, így először az a fontos, hogy kiderítsük, mi áll a háttérben. Sok esetben az okok megszüntetésével a hajhullásnak is vége lesz, viszont vannak olyan problémák, melyek visszafordíthatatlan kopaszságot eredményeznek. Ilyenkor se keseredjünk el, hiszen már erre is van megoldás! Amikor más már nem segít, a hajátültetés még mindig vissza tudja állítani eredeti frizuránkat, hiszen egy biztos és végleges megoldást ad.
Ha bármilyen hajjal kapcsolatos problémája van, keresse fel a HairHungary Klinikát:
HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
Bár különböző testrészeinken találhatóak, mégis nagyon sok közük van egymáshoz. Nem is gondolnánk, mennyi a közös bennük, és ha együttesen vizsgáljuk meg őket, mennyi mindenről tudnak beszélni, ami szervezetünkkel kapcsolatos.
Tulajdonképpen a haj és a köröm egészsége szervezetünk egészségének a külső lenyomata. Mivel mindkettő nagyon érzékeny az ásványi anyagok- és vitamin-ellátottságunkra, amint probléma lép fel a szervezetünkben, mutatni fogják. Ha töredezett a körmünk, vagy ritkul a hajzatunk, az jelzi, hogy valami nincs rendben.
Sokszor árulkodik táplálkozási zavarról, tápanyaghiányról, helytelen életmódról a haj és a köröm állagának romlása, töredezettsége, élettelensége. Emellett eredményezheti rossz állapotukat a stressz, hormonális változások, immunbetegségek és még egyéb más problémák mellett maga a genetika is.
A haj és a köröm legfontosabb tápláléka a kollagén. A kollagén segíthet különböző fejbőrbetegségek kezelésében, serkenti a hajhagymák működését és erősíti a töredezett körmöket. A kollagént saját szervezetünk termeli, de segíthetünk is ebben, hiszen rengeteg olyan készítmény van ma már, amivel bejuttathatjuk szervezetünkbe. Ez amiatt is fontos, mert a kollagén termelése az idő múlásával sajnos lelassul.
Ezen felül nagyon fontos, hogy vitamindúsan táplálkozzunk, hiszen ez nagyon sok bajunkon segíteni tud. A szervezetünk helyes működése, az anyagcserénk rendbetétele és közérzetünk is függ attól, hogy minél több vitamint fogyasszunk. Ha belül minden rendben, akkor a külső részletek is a helyükre kerülnek sokszor.
Természetesen első sorban azt kell kiderítenünk, hogy mi okozhatja a haj és a köröm rossz állapotát, hiszen lehetséges, hogy elég, ha odafigyelünk táplálkozásunkra. De az is előfordulhat, hogy saját magunk nem tudjuk kiküszöbölni például a hajhullás problémáját, mert azt nem befolyásolható, külső tények okozzák. Ha például öröklött hajhullással állunk szemben, csak a biztos és végleges megoldást jelentő hajbeültetés segíthet.
Tudjon meg többet a hajátültetésről:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu