A hajzattal sajnos nagyon sok gond lehet, még akkor is, ha törődünk vele, és sokszor emiatt nem is értjük, mi lehet az oka, hogy újra és újra problémák merülnek fel frizuránkkal kapcsolatosan. Előjöhet a korpa és egyéb fejbőrhámlás, lehet túl száraz a hajunk, vagy éppen túl zsíros még kellő ápolás mellett is.
Ha túlságosan zsíros a hajunk, nem elég egy hajmosás ahhoz, hogy megoldjuk a problémát, és nagyon oda kell figyelnünk, hiszen a túlzott mennyiségű zsír a fejbőrön nagyon sok más negatív következménnyel járhat, mint például a fejbőr gombásodása vagy a hajhullás.
A túlzott faggyúmirigy termelés során a zsír bekerül a szőrtüszőkbe, elzárja a hajhagymákat, ezáltal a hajszál elvékonyodik és kihull. Ezen kívül ez a probléma sajnos nem csak a fejbőrt és a hajzatot érinti, hanem kiterjed az arcra, a nyakra és a dekoltázsra is, ami pattanások és egyéb gyulladások formájában jelenik meg.
A nagymértékű zsírosodásnak rengeteg különböző oka lehet, mint például hormonális gondok, stressz, lelki bajok, táplálkozási problémák, anyagcserezavar, vitaminhiány stb. Ezért nagyon fontos, hogy a zsíros haj külső kezelése mellett tisztában legyünk azzal, hogy belső egyensúlyunk is helyén van-e, és ha nincs, akkor azon is mindenképpen változtatni kell.
Amennyiben saját orvoslásunk nem jár sikerrel, jobban tesszük, ha szakértő segítséget keresünk fel. Ha ezt elmulasztjuk, akkor lehetséges, hogy olyan mértékű károkat okozunk hajzatunknak, hogy azt később már nem lehet egyszerű kezelésekkel helyreállítani.
A hajhullást és kopaszodást rengeteg külső és belső tényező okozhatja, ezért nagyon fontos, hogy ha túlzott hajveszteséget észlelünk magunkon, időben lépjünk frizuránk megóvásának érdekében. Lehetséges, hogy gondunkon segít egyes készítmények alkalmazása, vagy a probléma okozójának kiiktatása, azonban ha sokat várunk vele, vagy olyan okból hullik a hajunk, amin a fent említett lehetőségek nem tudnak segíteni, akkor csak a biztos sikert nyújtó hajbeültetés kerülhet szóba ahhoz, hogy hajzatunk a régi lehessen.
Ismerje meg jobban a hajátültetési eljárást:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
Bár kicsit érdekes ez a kérdés, és lehetséges, hogy először elhúzzuk a szánkat a gondolattól, de mégis jó, ha tudjuk, hogy az ecetet nem csak a konyhában érdemes alkalmazni, hanem hajunk szépségének megőrzéséhez is használhatjuk.
Azt már sokan ismerik, hogy nem csak főzéshez, hanem tisztításhoz is sok esetben nagy segítséget nyújt az ecet alkalmazása, legyen szó vízkőtelenítésről, lefolyók dugulásának elhárításáról, esetleg ablakpucolásról, de arról kevesen tudnak, hogy hajzatunk is hálás lehet érte, ha néha rajta is kipróbáljuk tisztító hatását.
Kétféleképpen alkalmazhatjuk az ecetet hajunkra, az egyik módszer a hajöblítés. Ilyenkor egy pohár vízhez adjunk egy-két evőkanálnyit, és egyszerűen öblítsük át vele frizuránkat hajmosás után. Ne féljünk tőle, hajunk nem fogja átvenni ettől az ecet erőteljes illatát. A másik eljárás egy hajpakolás, amikor egy rész ecetet összekeverünk két rész olajjal (ez lehet olívaolaj, vagy ricinusolaj is). Az így kapott pakolást vigyük fel hajzatunkra, 10-20 percig hagyjuk pihenni, majd egyszerűen mossuk meg frizuránkat a szokott módon.
Elképesztő, de már egy-egy alkalmazás után is látni fogjuk a különbséget, hogy milyen jó hatással van ez az egyszerűen, otthon elkészíthető pakolás hajzatunkra. Az ecet ugyanis nem csak fényesíti a hajszálakat, hanem a zsíros hajra is megoldást jelenthet, a korpának is ellensége, ezenfelül pedig könnyen fésülhető és szép tartású lesz tőle frizuránk.
Mindenképpen érdemes tehát kipróbálni, hiszen ha hajzatunknak csak annyi baja van, hogy nem fényes, száraz vagy éppen túl zsíros, esetleg korpával küzdünk, akkor elegendő lehet ennek használata ahhoz, hogy frizuránk szép és egészséges legyen, és nem jutunk el olyan helyzethez, amikor már túl élettelenek hajszálaink, esetleg hullani kezdenek. Azonban nem szabad elfelejtenünk, hogy ha hajunkkal nagyobb problémánk van, nem elég az ilyen otthoni praktikák használata. Amint hajhullás, kopaszodás lép fel, mindenképpen szakértő segítséghez kell fordulnunk, mert akkor már nagyobb segítségre van szükségünk.
Ilyen segítség lehet esetekben különböző hajgyógyászati készítmények használata, néha megoldást jelenthet a mezoterápiás kezelés, de sok esetben végső és biztos eredményt csak a hajátültetés tud nyújtani.
Tudjon meg többet a hajátültetésről:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
Rengeteg otthoni praktikáról hallottunk már, amit hasznosítani tudunk otthonunkban a szervezetünk és testünk különböző részeinek karbantartásához. Azonban kevesen ismerik, hogy a diólevél mennyire sokoldalú segítség lehet, és használatával teljesen különböző bajainkra adhat gyógyírt.
Már őseink is alkalmazták ezt az illatos „csodaszert”. A diófa levele jó például az arcüreg gyulladás orvoslására. A levelekből készített teát fel kell szívni az orrüregünkbe, és érezni fogjuk, ahogy átmossa a fájlalt területeket. Ezen kívül torok- és szájöblögetésre használva megöli az ott terjengő baktériumokat.
A diólevélből készült teás öblögetés a fogíny gyulladásán is segíteni tud, ahogyan bármely gyulladt testrészen is, ha borogatást készítünk belőle. Ezenkívül fogyasztásának a levélben található anyagoknak köszönhetően méregtelenítő hatása van, enyhíti a máj panaszait és segít az emésztésben, anyagcserében.
Szinte hihetetlen, de nőgyógyászati problémákon is segít, ha folyamatos fogyasztása mellett borogatást is készítünk belőle. Emellett lábunk kényeztetésére is használhatjuk, illetve az olyan felmerülő gondokat, mint a körömgyulladás vagy lábgomba is orvosolhatjuk vele, ha naponta egy fél órát áztatjuk a teában.
Végül, de nem utolsó sorban a haj ápolásában is fontos szerepe van, az egyik legkitűnőbb megoldás a korpás és a zsíros hajra. Hajmosás után 2-3 dl teával kell leönteni fejünket, pár percig rajta kell hagyni, majd leöblíteni. Viszont ha nem mossuk le hajunkról, akkor még nagyobb a jótékony hatása, hiszen nagymértékben táplálja a hajhagymákat és növekedésre ösztönzi őket. Ilyen módon hosszú távú használata gátolhatja a hajhullás kialakulását is.
Ha valaki olyan mértékű kopaszodást észlel magán, ami a normálisnál sokkal nagyobb fokú, nem elég sajnos ilyenfajta házi praktikákhoz nyúlnia, hanem szakértő segítséget kell keresnie. Fontos, hogy minél előbb kiderüljön, mi áll a hajveszteség hátterében, mert csak ez alapján lehet orvosolni a problémát. Előfordulhat, hogy már csak a biztos megoldást jelentő hajátültetéssel nyerhetjük vissza régi frizuránkat.
Tudjon meg többet a hajátültetésről:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
Rengeteg olyan házi praktika létezik, mellyel hajunkat szebbé és fényesebbé tudjuk varázsolni. Most egy újfajta pakolás terjed a hölgyek körében, mely a száraz, töredezett hajat olyan mértékben „gyógyítja”, hogy már egyszeri alkalom után is látni fogjuk a különbséget. A legjobb benne az, hogy tényleg elkészíthető otthon.
Egy kevés olíva olajhoz adjunk jojobaolajat, majd ezt tincsenként kenjük fel a hajunkra, mintha hajat festenénk. Egyenletesen oszlassuk el, figyelve arra, hogy a hajtövekre és végekre is jusson egyaránt. Hajszárítóval fújjuk át a hajzatot, így kissé felmelegítve még jobban hat majd a csodaszerünk. Tekerjünk rá törölközőt, majd pihenjünk egyet. Kevésbé megviselt hajnál elég egy óra, viszont szárazabb, töredezettebb hajon legalább két órát hagyjuk a pakolást hatni. Ha elviseljük, akár egész éjszakára fent maradhat hajzatunkon, azonban ilyenkor érdemes még egy plusz törölközőt a párnánkra helyezni, hogy az ne legyen véletlenül sem olajos. A pakolást ezután mossuk le először almaecettel, majd egy hétköznapi hajmosást alkalmazva tisztítsuk meg frizuránkat.
Ettől az eljárástól hajunk puha, fényes és élettel teli lesz. A jojobaolaj jótékony hatását már az indiánok is felfedezték, gyógyszerként használták sebfertőtlenítésre, valamint a bőr különböző betegségeire és szintén felismerték, hogy a hajra is kitűnő hatással van. Azóta is ez a nemes olaj számít a legelviselhetőbb és leghatékonyabb természetes kozmetikumnak.
Hajunk ápolása nagyon fontos, és nem szabad megfeledkeznünk a mindennapokban róla. Ha nem teszünk semmit hajunk egészségéért, sajnos olyan problémákkal szembesülhetünk, melyek kellemetlenek és nehezen kezelhetőek. Ilyen például a haj zsírosodása vagy épp szárazsága, töredezettsége, korpásodása, illetve a fejbőr problémái, valamint a legnehezebben javítható állapot, a hajhullás, kopaszodás.
Utóbbiaknak rengeteg oka lehet, ezért minél előbb foglalkoznunk kell ezen a problémákkal. Lehetséges, hogy bajunkon segíthet egyes készítmények alkalmazása, de az is előfordulhat, hogy már csak a hajátültetés jöhet szóba régi frizuránk visszaszerzéséhez.
Bővebben a hajátültetésről:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
Fodrászról és bőrgyógyászról hallottunk már, azonban sokan nem tudják, hogy létezik egy „hajgyógyász” elnevezésű szakma is. Általában a fent említett két csoportból kerülnek ki olyanok, akik ezzel a szakmával kezdenek el foglalkozni. A különböző hajjal és fejbőrrel kapcsolatos betegségek mikro kamerás kivizsgálása nagyon sokat segíthet azoknak, akik már régóta szenvednek különböző „hajas” problémákkal.
A hajgyógyászok legfontosabb feladata, hogy felismerjék, milyen típusú betegség, elváltozás okozhatja a különböző fejbőrön, illetve hajzaton jelentkező elváltozásokat. Nem mindegy ugyanis, hogy kifejezetten haj- illetve fejbőrbetegséggel rendelkezik az illető, vagy valami más kór okozhatja a kellemetlen tünetek megjelenését.
Miután felismerik és értékelik a gondok eredetét, a hajgyógyászok tanácsokat adnak a haj és fejbőr ápolásával kapcsolatban, ajánlanak különböző speciális hajgyógyászati szereket, illetve nem csak külső, hanem belső, a szervezet elváltozásait is orvosoló kezeléseket írnak elő. Betegségtől és problémától függően elküldik az embereket különböző további vizsgálatokra – pl. vérvizsgálatra, belgyógyászatra, nőgyógyászatra, bőrgyógyászatra stb. -, majd otthoni kezelésekre tanítják meg őket.
Óvakodni kell azonban az olyan szakmai háttérrel nem rendelkező "gyógyítóktól", akik kizárólag marketingre alapozott "gyógykezeléseket" javasolnak. Azon felül, hogy ez akár drága mulatság lehet számunkra, egyáltalán nem is fognak használni!
A korpás haj, a zsíros vagy épp száraz frizura, az ekcémás fejbőr, illetve maga a hajhullás is olyan problémák lehetnek, melyekkel érdemes minél korábban szakemberhez fordulni, hogy megtudjuk, mi állhat a háttérben. Gondos vizsgálatok után ugyanis előfordulhat, hogy a speciális készítmények visszafordítják, orvosolják a nem kívánt folyamatokat. Azonban hajhullásnál az is lehetséges, hogy a gondot csak megállítani, de a következményként létrejött kopaszságot nem tudjuk már terápiákkal, kezelésekkel helyrehozni. Ilyen esetekben, valamint a férfias típusú kopaszodás, azaz adrogén alopécia esetén végleges megoldásként a hajátültetés segíthet kizárólag.
Bővebben a hajhullásról és a hajátültetésről:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu