Arról olvashattunk már, hogy ha valaki túl sok alkoholt fogyaszt, sajnos az egész szervezetére - a hajzatot is beleértve - nagyon rossz hatással van. Azonban tudnunk kell, mi helyzet a külső alkalmazáskor, hiszen sokan nincsenek tisztában azzal, mi a jó, és mi a káros frizuránknak.
Elég gyakran találkozhatunk ugyanis olyan pakolásokkal, samponokkal és egyéb kozmetikai szerekkel, melyeknek van némi alkoholtartalmuk. Ezeknek a használatát mindenképpen mellőznünk kell, hiszen az ilyen készítmények magas fokon szárítják a hajzatot, és csak abban az esetben szabad használni őket, ha kifejezetten arra van szükségünk, hogy hajunk állaga kicsit szárazabb legyen. Ezért nagyon fontos, hogy vásárláskor tüzetesen nézzük át a készítmények összetételét, nehogy csak utólag jöjjünk rá, hogy miért olyan száraz és kezelhetetlen frizuránk. Sőt, a száraz hajzat sajnos töredezni kezd, egészségtelenné válik, és előbb-utóbb hajhullást is tapasztalhatunk miatta.
Érdekes ellentét, hogy létezik egy alkoholtartalmú csodaszer, amely pont a száraz hajat képes ápolni, ez pedig nem más, mint a sör. A legegyszerűbben úgy tudjuk felhasználni, hogy hajmosás után befújjuk vele nedves frizuránkat, majd ezután szárítjuk meg. Tökéletes fényt és csillogást ad tincseinknek, élettel telibb és szebb lesz tőle hajunk.
Ezen kívül többféle hajpakolást is készíthetünk, ilyen például a sör, a majonéz és pépesített avokádó keveréke, melyet szintén nedves hajra kell felkenni, majd egy óra múlva alaposan lemosni. Hajunk ettől puha és fényes lesz. Ha töredezettek hajszálaink, tojássárgájával és olívaolajjal társítsuk a sört! Ha ebből kihagyjuk az olívaolajat, az a korpa ellenszere.
Hajunk tehát folyamatos ápolásra és odafigyelésre vágyik. Amennyiben kellő kondicionálást kap frizuránk, nagyobb eséllyel kerülhetjük el a hajhullás és kopaszodás kellemetlenségét. Azonban természetesen léteznek olyan problémák, melyek ellen sajnos a fenti módszerekkel nem küzdhetünk. Ha nem tudjuk, mitől hullik a hajunk, és ez az állapot már fenyegető, mindenképp szakértőhöz kell fordulnunk, mert lehet, hogy segíthet rajtunk személyre szabott kezelés, de lehet, hogy csak a biztos sikert jelentő hajátültetés jelentheti a megoldást.
Tudjon meg többet a hajátültetésről:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
Rengeteg otthoni praktikáról hallottunk már, amit hasznosítani tudunk otthonunkban a szervezetünk és testünk különböző részeinek karbantartásához. Azonban kevesen ismerik, hogy a diólevél mennyire sokoldalú segítség lehet, és használatával teljesen különböző bajainkra adhat gyógyírt.
Már őseink is alkalmazták ezt az illatos „csodaszert”. A diófa levele jó például az arcüreg gyulladás orvoslására. A levelekből készített teát fel kell szívni az orrüregünkbe, és érezni fogjuk, ahogy átmossa a fájlalt területeket. Ezen kívül torok- és szájöblögetésre használva megöli az ott terjengő baktériumokat.
A diólevélből készült teás öblögetés a fogíny gyulladásán is segíteni tud, ahogyan bármely gyulladt testrészen is, ha borogatást készítünk belőle. Ezenkívül fogyasztásának a levélben található anyagoknak köszönhetően méregtelenítő hatása van, enyhíti a máj panaszait és segít az emésztésben, anyagcserében.
Szinte hihetetlen, de nőgyógyászati problémákon is segít, ha folyamatos fogyasztása mellett borogatást is készítünk belőle. Emellett lábunk kényeztetésére is használhatjuk, illetve az olyan felmerülő gondokat, mint a körömgyulladás vagy lábgomba is orvosolhatjuk vele, ha naponta egy fél órát áztatjuk a teában.
Végül, de nem utolsó sorban a haj ápolásában is fontos szerepe van, az egyik legkitűnőbb megoldás a korpás és a zsíros hajra. Hajmosás után 2-3 dl teával kell leönteni fejünket, pár percig rajta kell hagyni, majd leöblíteni. Viszont ha nem mossuk le hajunkról, akkor még nagyobb a jótékony hatása, hiszen nagymértékben táplálja a hajhagymákat és növekedésre ösztönzi őket. Ilyen módon hosszú távú használata gátolhatja a hajhullás kialakulását is.
Ha valaki olyan mértékű kopaszodást észlel magán, ami a normálisnál sokkal nagyobb fokú, nem elég sajnos ilyenfajta házi praktikákhoz nyúlnia, hanem szakértő segítséget kell keresnie. Fontos, hogy minél előbb kiderüljön, mi áll a hajveszteség hátterében, mert csak ez alapján lehet orvosolni a problémát. Előfordulhat, hogy már csak a biztos megoldást jelentő hajátültetéssel nyerhetjük vissza régi frizuránkat.
Tudjon meg többet a hajátültetésről:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
A hajzatnak és a fejbőrnek nagyon sok olyan problémája van, amit természetesnek veszünk, és csak ritkán teszünk ellenük, mert azt gondoljuk, majd úgyis elmúlik idővel. Ilyen gond a fejbőr hámlása is, ami akármennyire nem tűnik nagy bajnak, mégiscsak illene foglalkoznunk vele, mert nem várt károkat is okozhat.
A fejbőrhámlás ugyanolyan panaszokkal jár, mint a szárazkorpa kialakulása, a kettőt nagyon nehéz megkülönböztetni egymástól. Viszont ilyen hámlás sokkal gyakrabban fordul elő, ilyenkor szabad szemmel is jól látható, hogy apró, fehér bőrdarabkák peregnek hajunkból. A szárazkorpától csak emiatt különböztethető meg, hiszen nagyobb darabokat láthatunk, mint a korpa esetében.
Fejbőrhámláskor akármennyire is úgy tűnik, hogy nem, a fejbőrünk gyulladt állapotban van, ezért nagyon fontos, hogy kezeljük, és ne hunyjunk szemet a probléma felett. A bőr tehát gyulladt, a fejbőr elszarusodási folyamata felgyorsul, és ez okozza a gyors hámlást.
Kiváltó okok között megemlíthetjük a leégett fejbőrt, a hidrogénezéssel járó hajfestést és a haj dauerolását is. Emellett okozhatja a fejbőr szárazsága, C-vitamin és egyéb nyomelemek hiánya, valamint kiválthatja stressz is. Ha jobban megfigyeljük az okokat, szembetűnő, hogy ezek a dolgok sajnos sokkal súlyosabb bajt is hozhatnak a fejünkre, hiszen a hajhullást kiváltó problémák között egytől-egyig mindet megtalálhatjuk. Ezért nagyon fontos, hogy ha fejbőrhámlást, vagy bármilyen más fejbőrbetegséget észlelünk magunkon, azonnal nézzünk utána, hogy mit lehet tenni ellene, és kezdjük meg a kezelését, amilyen gyorsan csak lehet. Ha ezt nem tesszük, akkor sajnos egy idő után nagy a valószínűsége annak, hogy fejbőrünk, ezzel együtt hajunk állapota romlani fog, és egy idő után a hajhullás is elkerülhetetlen lesz.
A hajhullás és kopaszodás nagyon kellemetlen akár fiatal, akár időskorban jelentkezik. Ha nem kérünk időben szakértő segítséget, előfordulhat, hogy visszafordíthatatlan lesz ez a folyamat. Nagyon fontos, hogy a haj ritkulásának megtaláljuk az okát, és annak tükrében kezeljük a hajzatot. Sok esetben viszont nem jelenthet megoldást más, csak a biztos sikert nyújtó hajátültetés, hogy frizuránk a régi lehessen.
Tudjon meg többet a hajátültetésről:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
Fodrászról és bőrgyógyászról hallottunk már, azonban sokan nem tudják, hogy létezik egy „hajgyógyász” elnevezésű szakma is. Általában a fent említett két csoportból kerülnek ki olyanok, akik ezzel a szakmával kezdenek el foglalkozni. A különböző hajjal és fejbőrrel kapcsolatos betegségek mikro kamerás kivizsgálása nagyon sokat segíthet azoknak, akik már régóta szenvednek különböző „hajas” problémákkal.
A hajgyógyászok legfontosabb feladata, hogy felismerjék, milyen típusú betegség, elváltozás okozhatja a különböző fejbőrön, illetve hajzaton jelentkező elváltozásokat. Nem mindegy ugyanis, hogy kifejezetten haj- illetve fejbőrbetegséggel rendelkezik az illető, vagy valami más kór okozhatja a kellemetlen tünetek megjelenését.
Miután felismerik és értékelik a gondok eredetét, a hajgyógyászok tanácsokat adnak a haj és fejbőr ápolásával kapcsolatban, ajánlanak különböző speciális hajgyógyászati szereket, illetve nem csak külső, hanem belső, a szervezet elváltozásait is orvosoló kezeléseket írnak elő. Betegségtől és problémától függően elküldik az embereket különböző további vizsgálatokra – pl. vérvizsgálatra, belgyógyászatra, nőgyógyászatra, bőrgyógyászatra stb. -, majd otthoni kezelésekre tanítják meg őket.
Óvakodni kell azonban az olyan szakmai háttérrel nem rendelkező "gyógyítóktól", akik kizárólag marketingre alapozott "gyógykezeléseket" javasolnak. Azon felül, hogy ez akár drága mulatság lehet számunkra, egyáltalán nem is fognak használni!
A korpás haj, a zsíros vagy épp száraz frizura, az ekcémás fejbőr, illetve maga a hajhullás is olyan problémák lehetnek, melyekkel érdemes minél korábban szakemberhez fordulni, hogy megtudjuk, mi állhat a háttérben. Gondos vizsgálatok után ugyanis előfordulhat, hogy a speciális készítmények visszafordítják, orvosolják a nem kívánt folyamatokat. Azonban hajhullásnál az is lehetséges, hogy a gondot csak megállítani, de a következményként létrejött kopaszságot nem tudjuk már terápiákkal, kezelésekkel helyrehozni. Ilyen esetekben, valamint a férfias típusú kopaszodás, azaz adrogén alopécia esetén végleges megoldásként a hajátültetés segíthet kizárólag.
Bővebben a hajhullásról és a hajátültetésről:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
Nem is hinnénk, hogy mennyire hozzá tud szokni a bőrünk, a hajunk egy-egy kozmetikai szerhez, vagy samponhoz. Sokan azt mondják, hogy egy idő után annyira megszokjuk ezeket a különböző szereket, hogy már nem is hatnak úgy, ahogy szeretnénk.
Sokfelől lehet hallani azt a javaslatot, hogy pár havonta váltsunk a samponok és egyéb kozmetikumok között egy másik márkára, vagy illatra, esetleg más hatóanyagú szerekre, mert az által felfrissülünk.
Viszont van ennek egy másik oldala is. Egy ilyen samponváltásnál lehetséges, hogy olyan készítményt kezdünk el használni, ami akár jobban irritálhatja a fejbőrünket, esetleg szárazabbá teszi hajunkat, és sok esetben olyan nem várt eredményekhez is vezethet az új sampon, hogy viszketni kezd, majd ki is sebesedhet fejbőrünk.
Nagyon fontos minden samponválasztásnál, hogy nézzük meg az összetevőket, tudjunk róla, ha esetleg valamire allergiásak vagyunk. Ezen kívül mindenképpen a hajunkhoz illőt válasszunk, olyan típust, amire szüksége lehet frizuránknak, mint például sampon zsíros hajra, vagy sampon korpás hajra stb.
Ha egy sampon bevált már, és szép, egészséges a hajzatunk tőle, akkor nem biztos, hogy érdemes más márkára cserélni azt. Persze a különböző illatok és egyéb változatok között nyugodtan válogathatunk, de feleslegesen ne tegyük ki hajunkat az új, ismeretlen felfedezésnek, ha már találtunk egy jó megoldást karbantartására. Ugyanis egy rossz sampon használata inkább árt, mint használ. A viszkető fejbőr korpás hajat eredményezhet, a száraz hajnál könnyebben kialakul a töredezettség, az egészségtelen hajzatnál pedig nem kerülhetjük el előbb-utóbb a hajhullást sem.
Ha hajunk elkezd hullani, először jól át kell gondolni tehát, hogy milyen szerekkel kezeljük, milyen sampont használunk, és ezek ártalmasak lehetnek-e bármilyen szempontból hajzatunkra. Azonban komolyabb kopaszodás esetén mindenképpen szakértő segítséghez kell fordulnunk, hiszen nem tudhatjuk, olyan ok áll-e a háttérben, aminek következménye olyan fokú kopaszság is lehet, melyen már csak a biztos sikert jelentő hajátültetés tud segíteni.
Tudjon meg többet a hajátültetésről:
HairHungary – a magyar hajklinika
www.hairhungary.hu