Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A nyár legkellemetlenebb vendégei

0 Komment

A várva várt nyár, a meleg, strandi idő végre beköszöntött, mégis van egy hátulütője ennek az évszaknak, méghozzá a szúnyogok jelenléte. Mivel idén az árvíz miatt a szokásosnál is többen vannak, sőt, most már a napon is csípnek, így egyre kellemetlenebb vendégek az udvarunkban, illetve utcai séta közben is.

Nem csak zavaró a hangjuk, és nem csak a csípéssel járó viszketés a gond, hanem az, hogy sajnos betegségeket is terjeszthetnek. Magyarországon jelenleg 25 veszélyesebb faj él, melyek a nyugat-nílusi lázzal fertőzhetnek. A betegség lázzal és izomgyengeséggel jár. Ezen kívül terjesztik még a szívférgességet, ez azonban inkább az állatokra veszélyes. A harmadik betegség a bőrférgesség, melyet sajnos az összes magyarországi szúnyogfaj terjeszt, viszont csak évi 9-14 ilyen fertőzést diagnosztizálnak. Ebben az esetben egy féreg kerül a bőr alá, mely kis csomókat okoz, amelyeket kis műtéti kimetszéssel tudnak eltávolítani.

A fent említett fertőzések tehát hazánkban nem számottevőek, viszont természetes, ha tartunk tőlük. Ennek ellenére a szúnyog által okozott legnagyobb kellemetlenség a bőr viszketése, duzzanata, mely, ha nem bírjuk megállni a vakarózást, több napig, akár hétig is testünkön maradhat. A kivakart sebek pedig nem csak csúnyák, de lassan tűnnek el, néha nyomot hagyva bőrünkön.

A csípések ellen több szerrel is védekezhetünk, viszont nem mindegyik válik be mindenkinél. Van, aki a fokhagymára, mások a különböző vegyi szerekre esküsznek, de sajnos egyik sem végez kifogástalan munkát. Minél több bőrfelületünk van szabadon, annál nagyobb helyet adunk a szúnyogoknak, hogy kedvükre válogassanak csípéshelyet maguknak. Ezért például azoknak, akik kopasz a fejbőrük, azt is védeniük kell, hiszen a fejen még érzékenyebb a bőr, még rosszabb, ha kisebesedik a csípés helye.

A hajhullás okozta kopaszsággal küzdőknek még sokkal több kellemetlenséggel kell szembe nézniük, mint a szúnyogcsípések megjelenése a fejbőrön. Ezért minél előbb szakértő segítséghez kell fordulniuk, és kezelésbe kell venni a kialakult problémát, amint tudjuk, mi okozta azt. Ha sokáig várunk ezzel, akkor régi frizuránkat, és ezzel együtt magát a fej védőpajzsát csak a végleges segítséget jelentő hajátültetés varázsolhatja vissza.

Bővebben a hajátültetésről:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

Milyen gyakran vágassuk hajunkat?

0 Komment

Van, akinek a hosszú, van, akinek a rövid tetszik, igazából most már nemtől függetlenül lehet ez is, az is trendi frizura. Egyre több nő választja magának a rövid hajat, főleg így a nyár derekán közkedvelt megválni a hosszú, melegítő tincsektől. De akár felnyírt, akár derékig érő, egyvalami nagyon fontos a haj ápolását tekintve, méghozzá a hajvágás gyakorisága. Ugyanis mindkét típusnál fontos az a kérdés, hogy milyen gyakran vágassuk le?

Elsősorban ez egy személyes adottság kérdése, hiszen nem mindegy, hogy milyen gyorsan nő a hajunk, ettől függően – amennyiben jelenlegi frizuránk nem igényli, hogy gyakrabban - a hajvágást érdemes 6-8 hetente beépíteni a teendőink közé. Ilyenkor a hajvégekből kell levágatni, hogy hajunk ne töredezzen, és ne roncsolódjon, ezzel elkerüljük a mechanikai sérüléseket.

Ugyanis ha nem vágatjuk le időről időre hajunkat, a hajvégek olyan mértékben roncsolódhatnak, töredezetté válhatnak, hogy az akár hajhulláshoz is vezethet. Ez azért van, mert a töredezett haj rugalmatlanná válik, a hajszálak külseje károsodik és elveszítik védő pajzsukat. A hajzat mechanikai működése sérül, így a töredezettség mellet hajunk szárazzá és élettelenné válik, legrosszabb esetben ki is hullik.

Ha már eljutottunk odáig, hogy hajunk hullani kezd a töredezettség miatt, érdemes minél előbb olyan rövidre vágatni frizuránkat, hogy csak egészséges végű hajszálaink legyenek. Így hajzatunk regenerálódni tud, és a hajhullás is megáll.

Sajnos azonban rengeteg más oka is lehet a nem várt kopaszodásnak, így ha annak ellenére is hullik a hajunk, hogy frizuránk egészségéért mindent megtettünk, azonnal szakértő segítséghez kell fordulnunk. Segíthet bajunkon egy mezoterápiás kezelés, vagy különböző készítmények alkalmazása is, de olyan problémánk is lehet, amelynél csak a biztos megoldást jelentő hajátültetés tudja visszaállítani régi hajkoronánkat.

 

Tudjon meg többet a hajátültetésről:

HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

 

A Ferencváros játékos megfigyelője Lisztes Krisztián jelenleg a Soroksár SC labdarúgója, ami tulajdonképpen a Fradi fiókcsapatának számít. Krisztián rutinos labdarúgóként segíti az egyesület fiataljait, és bár nem sikerült az NB2-es tagság megszerzése, egy teljesen más területen most joggal lehet boldog.

Egy évvel ezelőtt Krisztián feje búbján ékeskedő kopasz foltot már messziről ki lehetett szúrni. Ezen szeretett volna változtatni a többszörös válogatottsággal is büszkélkedő futballista, így korábban a HairHungary klinikán keresett erre megoldást. A hazai klinika világszínvonalon végez ugyanis hajátültetési beavatkozásokat és szakorvosai külföldi testvérklinikákon is végeznek már műtéteket. A kétfordulós hajátültetési beavatkozás végeredményét gyakorlatilag nemrégiben lehetett „kihirdetni”, mivel a beültetett hajszálak regenerálódási ideje hozzávetőlegesen egy év.

1 évvel ezelőtt Most

Az eredmény jól tükrözi, hogy Krisztián fején az úgynevezett vertex területen elhelyezkedő kopasz folt teljesen eltűnt, a tarkótájról kinyert hajszálak egészséges növekedésnek indultak és egy teljesen természetes végeredményt hozott Krisztián számára.

Lisztes Krisztián: „Elégedett vagyok a mostani állapottal nagyon sok pozitív visszajelzést kaptam! Örülök, hogy élhettem ezzel a lehetőséggel, mindenki nagyon kedves és segítőkész volt, és mindemellett a klinika dolgozói profi tudásukkal hozzásegítettek ahhoz, hogy jobban érezzem magamat a mindennapokban. Köszönet mindenért!”

Bővebben a beavatkozást végző klinikáról:
HairHungary.hu

Hajápolás munka után

0 Komment

Rengeteg olyan szakma van, ahol előírás részt venni munkavédelmi előadásokon, van, ahol vizsgázni is kell abból, hogy mi a teendő egy-egy munkahelyi veszélyhelyzet vagy baleset esetén. Ezen kívül sokan kell, hogy hordjanak különböző védőfelszereléseket, védőruhákat a munkahelyükön. Viszont kevesen gondolnak arra, hogy olyan helyen dolgoznak, ahol hajzatuk is káros hatások sorozatának lehet kitéve.

Aki koszos, porral teli helyen dolgozik, legyen az egy gyár, egy fatelep vagy egy építkezés, annak bizony mind a haját, mind a fejbőrét igénybe veszi és megviseli a levegőben szálló finomszemcsés por és kosz. Ennek következtében a fejbőrön lerakódás képződhet, az elhalt hámréteg a fejbőrre rátapad, ami egy idő után folyamatos hajveszteséghez vezethet.

Ugyanilyen problémát okozhat egy védősisak, vagy bármilyen fejfedő folyamatos viselése, ami alatt a fejbőr befülled. Ennek következtében begyulladhat, kipirosodhat a fejbőr, mivel nem tud lélegezni, ez viszketéshez vezethet, és szintén okozhat hajhullást is, ha nem ápoljuk megfelelően az igénybe vett hajzatot.

A fent említett helyzetekben nagyon fontos, hogy megfelelően gondoskodjunk hajunk és fejbőrünk regenerálásáról annak érdekében, hogy a kellemetlen következményeket megelőzhessük. Ilyen esetekben érdemes minden nap hajat mosni, természetesen csak és kizárólag olyan samponnal, vagy hajgyógyászati készítménnyel, amely erre alkalmas, hiszen a túl gyakori hajmosás szintén fenyegető lehet frizuránkra. A fejfedőket mindig fertőtleníteni kell, hogy elkerüljük az irritációt, hajzatunkat pedig többször át kell fésülni, kefélni, hogy fejbőrünk szellőzhessen. Érdemes a munka közti szünetekből – mint például ebédszünet – erre is áldozni pár percet, hajunk mindenképpen hálás lesz érte.

Több ezekhez hasonló probléma okozhat tehát hajhullást, viszont ezek mellett rengeteg más oka is lehet a kopaszodásnak. Ha mindent megtettünk azért, hogy hajunk és fejbőrünk ápolt legyen, és még mindig hullik a hajunk, mindenképpen szakértő segítséghez kell fordulni, hiszen lehetséges, hogy régi frizuránkat már csak a biztos megoldást jelentő hajátültetés hozza vissza.

Tudjon meg többet a hajátültetésről:

HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

 

Hajgyógyászat, mint szakma

0 Komment

Fodrászról és bőrgyógyászról hallottunk már, azonban sokan nem tudják, hogy létezik egy „hajgyógyász” elnevezésű szakma is. Általában a fent említett két csoportból kerülnek ki olyanok, akik ezzel a szakmával kezdenek el foglalkozni. A különböző hajjal és fejbőrrel kapcsolatos betegségek mikro kamerás kivizsgálása nagyon sokat segíthet azoknak, akik már régóta szenvednek különböző „hajas” problémákkal.

A hajgyógyászok legfontosabb feladata, hogy felismerjék, milyen típusú betegség, elváltozás okozhatja a különböző fejbőrön, illetve hajzaton jelentkező elváltozásokat. Nem mindegy ugyanis, hogy kifejezetten haj- illetve fejbőrbetegséggel rendelkezik az illető, vagy valami más kór okozhatja a kellemetlen tünetek megjelenését.

Miután felismerik és értékelik a gondok eredetét, a hajgyógyászok tanácsokat adnak a haj és fejbőr ápolásával kapcsolatban, ajánlanak különböző speciális hajgyógyászati szereket, illetve nem csak külső, hanem belső, a szervezet elváltozásait is orvosoló kezeléseket írnak elő. Betegségtől és problémától függően elküldik az embereket különböző további vizsgálatokra – pl. vérvizsgálatra, belgyógyászatra, nőgyógyászatra, bőrgyógyászatra stb. -, majd otthoni kezelésekre tanítják meg őket.

Óvakodni kell azonban az olyan szakmai háttérrel nem rendelkező "gyógyítóktól", akik kizárólag marketingre alapozott "gyógykezeléseket" javasolnak. Azon felül, hogy ez akár drága mulatság lehet számunkra, egyáltalán nem is fognak használni!

A korpás haj, a zsíros vagy épp száraz frizura, az ekcémás fejbőr, illetve maga a hajhullás is olyan problémák lehetnek, melyekkel érdemes minél korábban szakemberhez fordulni, hogy megtudjuk, mi állhat a háttérben. Gondos vizsgálatok után ugyanis előfordulhat, hogy a speciális készítmények visszafordítják, orvosolják a nem kívánt folyamatokat. Azonban hajhullásnál az is lehetséges, hogy a gondot csak megállítani, de a következményként létrejött kopaszságot nem tudjuk már terápiákkal, kezelésekkel helyrehozni. Ilyen esetekben, valamint a férfias típusú kopaszodás, azaz adrogén alopécia esetén végleges megoldásként a hajátültetés segíthet kizárólag.

 

Bővebben a hajhullásról és a hajátültetésről:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

Lájkolj és kövess minket!

YouTube csatorna

Esztétikai szolgáltatások

RSS Feed