Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Mit árul el a hajszíned az egészségedről?

0 Komment

A hajszíneket sokszor hozzák kapcsolatba személyiségvonásokkal, mint például „a szőkék többet szórakoznak” és „a vörös hajúak rosszindulatúak”. A listát pedig biztosan többen is tudnák folytatni. Viszont amit sokan nem is gondolnának, hogy míg személyiségünkről természetesen csak korlátozottan tud kifejezni bármit is hajszínünk, az egészségünkről annál inkább.

Barna

A barna a leggyakrabban előforduló természetes hajszín, egyben sokszor a legvastagabb és legdúsabb hajtípus is. De ennek a dússágnak ne dőljünk be, hiszen emellett a barna hajúak kevesebb hajzattal rendelkeznek fejtetőjükön, mint szőke vagy vörös társaik. Ez azt jelenti, hogy a barna hajúaknak magasabb a kockázat a kopaszodásra. A barna színt a melanin termelődése okozza. Ha ez fokozottan van jelen, az bőrproblémákhoz vezethet, illetve nikotinfüggőségre is hajlamosabbá tehet. Egy 2006-os tanulmányból ismert, hogy a nikotin felhalmozódik a melanin tartalmú szövetekben, és a melanin megakadályozza a szervezet anyagcseréjét, így a nikotin nem tud gyorsan távozni. Ez azt jelenti, hogy ez a drog hosszabb ideig megmarad a barnák szervezetében és ez gyorsan eredményezi a függőség kialakulását. Természetesen jó is jár a barnahajúsággal, nem csak rossz. A férfiak nagy többsége például előbb vesz feleségül egy barna lányt, mint egy szőkét. Ez azért van, mert a többség a barna hajat megbízhatósággal és stabilitással társítja össze.

Szőke

A szőke a második legnépszerűbb hajszín, egyben társítják az igéző szépséghez és a nemi vonzerőhöz. Egy kísérlettel bizonyították, hogy a férfiak többsége előbb megy segítséget nyújtani egy szőke hölgynek, mint bármely más hajszínűnek. Viszont attól függetlenül, hogy ennyi pozitívummal jár a szőkeség, van sajnos néhány egészségügyi kockázat is, ami ehhez a frizurához társulhat. A szőke hajat ugyanis a melanin hiánya okozza, emiatt nagy a hajlamosság a bőr és a szem problémáinak kialakulására. Egy tanulmány szerint ha a szőke hajhoz kék szem társul, nagyobb a rizikófaktora annak, hogy az egyik szemben egy úgynevezett kor-függő makula degeneráció alakuljon ki. Ez a későbbiekben visszafordíthatatlan látásvesztést eredményezhet az 50 év felettieknél. De ne aggódjanak a szőke, kék szemű olvasók, ugyanis ez megelőzhető, ha a nappal szemben napszemüveggel védjük szemünket. A szőkeséggel sokszor társul a szép szem és a tiszta bőr. A melanin hiánya miatt viszont nagy a kockázat melanoma fejlődésére is.

Vörös

A vörös az egyik legritkább hajszín. Becslések szerint a világ lakosságának csak 1-2 %-a rendelkezik természetes vörös hajjal, akiknek többsége Észak-Európában él. A vörös hajú embereknek sokszor nagyobb az önbecsülésük, ami annak köszönhető, hogy beteljesül a jóslat, miszerint a vörös hajúak tüzesek és szenvedélyesek. Kimutatások szerint a vörösek sokkal aktívabbak a szexuális élet terén, mint a szőkék vagy a barnák. Ami viszont az egészséget illeti, egy sokkoló tanulmány szerint a Parkinson-kór kialakulására sokkal nagyobb kockázatuk van a vörös hajúaknak. Az a genetikai mutáció, mely ehhez a hajszínhez vezetett, sajnos nagyobb rizikót ad a fejlődő degeneratív betegségek létrejöttéhez is. Emellett ugyanez a mutáció felelős azért, hogy akinek vörös haja van, sokkal magasabb a fájdalomküszöbe, ami persze nézőpont kérdése, hogy jó vagy rossz. A napozás gyakran problémát jelenthet, de kutatások szerint ez nem gond, hiszen a vörös hajúak szervezetében magasabb a D-vitamin termelődés, mint másokéban.

Mielőtt aggódni kezdenénk, vegyük figyelembe, hogy ezek az egészségügyi kockázatok csak a természetes hajszínekkel hozhatók összefüggésbe. A haj festése természetesen nem lesz hatással a szervezetünk egészségére. Mindenesetre hasznos tudni ezeket, hiszen ha ismerjük, hogy milyen egészségügyi problémákban vagyunk veszélyeztetettek, akkor megelőzni is könnyebben tudjuk azokat.


Ha bármilyen hajjal kapcsolatos problémája van, keresse fel a HairHungary Klinikát:

HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

Forrás: http://forum.facmedicine.com/threads/what-your-hair-color-may-say-about-your-health.18260/


Farsangi frizurák

0 Komment

A mostani, farsangi időszakban egyre több a beöltözős, jelmezes buli és bál, helyet kap az őrültség és a határtalan kreativitás, ha arról van szó, ki minek öltözzön, ki hogyan nézzen ki. Ez az ünnep nem csak a gyerekeknek hordoz magában vicces perceket, hiszen egyre jobban terjed el a felnőttek körében is a jelmezes szórakozás, ahol bizony nem illik utcai ruhában megjelenni.

A kisebbek inkább valamilyen mesehős, vagy szereplő bőrébe bújnak szívesen, a felnőtteknek viszont néha elég egy jó smink, vagy egy ütős frizura ahhoz, hogy babérokat arassanak. Ezen viseleteknek mindenképpen olyannak kell lenniük, amelyeket a hétköznapokban soha nem hordanánk. A vad tupír, a színes tollak és hajtincsek ilyenkor elengedhetetlenek, viszont ezeket most már nem parókával oldják meg a legtöbben, hanem tényleg saját hajukat vetik alá a bolondozásnak. Amióta olyan kellékeket lehet beszerezni, mint a hajat megfestő színes kréta, már tényleg nincs is szükség műhajra. Persze a fantázia végtelen, és minél feltűnőbb ilyenkor az ember, annál jobb.

Vigyázzunk azonban arra, hogy ezekkel az anyagokkal és a vad formázással – akár hajlakkal, akár hajzselével állítjuk be frizuránkat – bizony nagyon igénybe vesszük hajzatunkat, ezért amint lecseng a farsangi buli láza, nagyon alaposan és gondosan mossuk ki belőle az idegen anyagokat, majd hosszabb időszakon keresztül bánjunk kifejezetten gyengéden vele. Mivel a hajszálak könnyen megtörnek, és elég egy rosszul elkészített frizura ahhoz, hogy rosszabb állapotba kerüljön hajzatunk, ezért előfordulhat, hogy a különleges külsőnknek jóval több kihullott hajszál lesz az ára, mint gondoljuk. Ezért ápoljuk és figyeljünk oda a szokottnál is jobban hajunkra egy-egy farsangi őrület után!

Természetesen nem csak ebben az időszakban kell megfelelően ápolni frizuránkat. Sajnos még kellő gondoskodás mellett is előfordul, hogy hajunk hullani kezd. Ilyen esetekben szakértő segítséghez kell fordulnunk, hogy kiderítsük, mi áll a probléma hátterében. Ugyanis egyes esetekben szóba jöhetnek kezelések, de például öröklött kopaszodásnál csak a hajbeültetés nyújthat biztos segítséget, hogy visszanyert frizuránkat is tudjuk használni farsangkor.  

Ismerje meg jobban a hajátültetési eljárást:
HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

Hajszínek

0 Komment

Bár a drogériákban roskadásig pakolják tele a különböző színvariációjú hajfestékekkel a polcokat, mégis, be kell ismernünk, a természet alkotta hajszínek palettája sokkal kiterjedtebb, gyakorlatilag végtelen variációkat tartalmaz. De mi felelős pontosan azért, hogy milyen árnyalatú hajjal áldott meg minket a sors?

Hajunk és bőrünk színéért az úgynevezett MC1R gén – Melanocortin 1 receptor - a felelős. Ennek a génnek az apró eltérései miatt létezik annyiféle haj- és bőrszín. Eredetileg az első embereknek fekete hajuk volt. Az ősi, afrikai génekben nem lelhetőek fel eltérések, az MC1R fehérjemolekulái tökéletesen működtek és állandóan termelték a bőr és haj színében a sötét pigmenteket. A fekete embereknek a mai napig ennek köszönhető színük, míg észak felé haladva az egyre több génváltozás felhalmozódása miatt ez a fehérjemolekula már nem funkcionált tökéletesen, így kialakult az európai népre jellemző világos bőr-és hajszín. Még északabbra haladva, a skandináv népeknél olyan eltérés-halmozódás következett be, hogy a bőr még világosabb lett, és a szőkés haj vált jellemzővé ezen vidékeken.   

Az MC1R génnek Európában találhatjuk a legtöbb – szám szerint minimum 7 – variánsát, emiatt itt a legszélesebb a haj- , bőr-, és szemszín választék.

A legtöbb ember barna hajszínnel rendelkezik, hiszen ez a legelterjedtebb, legerősebb génhordozó szín, ezzel szemben a szőke hajszín jövője kérdéses, mert még mindig igen kevesen hordozzák magukban a természetes szőkeséget meghatározó gént.

Akár szőke, akár barna, vörös vagy fekete, sajnos egy dolog minden hajzatot fenyeget, színtől teljesen függetlenül, mégpedig a hajhullás. A hajhulláshoz rengeteg ok vezethet, többek között lehet öröklött, vagy valami külső tényező által bekövetkezett kopaszodás. Bármi is áll a háttérben, sürgősen szakszerű segítséghez kell fordulnunk. Van, amikor segítségünkre lehet egy mezoterápiás kezelés, de az is előfordulhat, hogy már csak a biztos sikert nyújtó hajátültetés adhatja vissza régi, szőke, barna, vörös vagy fekete frizuránkat. 

Bővebben a hajátültetésről:
HairHungary – Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu

 

12
»

Lájkolj és kövess minket!

YouTube csatorna

Esztétikai szolgáltatások

RSS Feed