Nyáron fejbőrünk is gyakrabban beizzad, így sokan érthető módon, gyakrabban mosnak hajat, mint általában. Aztán ilyenkor jön a kérdés: használjunk-e hajszárítót ilyen melegben is, vagy nem kell? Mivel a hajszárító is, és az erős napsugarak is károsan tudnak hatni a hajszálakra, ezért minden esetben meg kell találnunk az arany középutat.
A nyári melegben, aki megteheti, hagyja megszáradni frizuráját magától. A hajszárító gyakori használata ugyanis nem tesz jót a hajzatnak, ezért ilyenkor legalább használjuk ki, hogy nem szükséges alkalmazni. Azonban figyeljünk oda arra is, hogy a napsugarak, szinte még a hajszárítónál is jobban képesek roncsolni a hajszálakat. Ezért nem szabad a tűző napon szárogatnunk nedves frizuránkat, hiszen nedvesen a hajzat még érzékenyebb és sérülékenyebb. Keressünk inkább egy kis árnyékot, és hagyjuk, hogy a meleg nyári levegő megszárítsa fejünket.
Persze vannak olyanok, akik ezt semmiképp sem tehetik meg, hiszen frizurájuk egy kóc lenne, ha nem szárítanák be a megszokott módon. Akinek mindenképpen tükör és egyéb fésűk használata szükséges, azok se keseredjenek el. Nagy melegben használjuk a hajszárító leggyengébb fokozatát, ami nem forró, így hajunknak sem lesz olyan ártalmas a gyakori alkalmazása.
Mindkét esetben nagyon fontos, hogy hajzatunkat ápoljuk megfelelően, hiszen ha nem figyelünk oda rá, akkor ezek a káros hatások előbb vagy utóbb olyan eredményekhez vezetnek, mint a haj kiszáradása, töredezettsége, fénytelensége, és a legtöbb gonddal együtt járó hajhullás.
Természetesen akkor is el kezdhetünk kopaszodni, ha megfelelően ápoljuk hajzatunkat. Ugyanis hajhullás hátterében rengeteg különböző ok állhat, ilyen például egy betegség vagy éppen gyógyszerek mellékhatása, de öröklődés miatt is kopaszodhatunk. Ne essünk kétségbe, mert az utóbbira is van már megoldás, méghozzá a biztos megoldást jelentő hajátültetés.
Tudjon meg többet a hajhullás okairól és a lehetséges kezelésekről:
HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu
A két szó jelentése nagyon is ugyanannak tűnik, azonban annak ellenére, hogy sokan azt hihetik, nem jelent egyet. Ugyanis a haj hullásánál a hajszálak gyökerestül távoznak, míg a haj vesztésénél arról van szó, hogy a károsodott hajszál törik le. De mi okozhatja az egyiket, illetve a másikat, és mit tehetünk ellenük vagy mivel orvosolhatjuk?
Hajhullás rengeteg különböző okból alakulhat ki. Eredményezheti egyes gyógyszerek mellékhatása, esetleg hormonális problémák kialakulása, de okozhatja a mindennapi stressz is, illetve beszélhetünk öröklött kopaszodásról is. Mindegyik esetben egy a közös, hogy hajunk sajnos a gyökerekkel együtt távozik.
Hajvesztést az okozhat, ha nem ápoljuk megfelelően frizuránkat, és emellett kitesszük sok olyan káros hatásnak, mint például az erős napsugárzás, vagy olyan forró eszközök használata, mint a hajvasaló, hajszárító stb. Ha megfelelő táplálást nyújtunk hajzatunknak, akkor elkerülhetjük, hogy hajunk szárazzá, töredezetté válljon. A hajvesztéstől tehát annyira nem kell megijednünk, azonban nagyon gyorsan fel kell ismernünk, hogy bizony sokkal többet kell törődnünk frizuránkkal, és nem csak külső, hanem belső táplálásra is szükség van. Ugyanis először csak letörik a haj, azonban ha ezt nem vesszük komolyan, akkor az már hajhulláshoz is vezethet, hiszen a nem megfelelő ellátottság sajnos a hajhagymák működésének leállását eredményezheti.
A hajvesztést tehát még könnyebb jó irányba befolyásolni, némi odafigyeléssel ugyanis hajunk növekedése normális marad, és nem fog kihullani. A helyes táplálkozás és a haj külső ápolása ehhez elengedhetetlen.
Hajhullásnál azonban már más a helyzet. Ahogy észleljük a kopaszodás problémáját, szakértő segítséggel ki kell derítenünk, hogy mi okozhatja azt. Ettől függően orvosolhatja gondunkat egy mezoterápiás kezelés, vagy egyes orvosilag tesztelt készítmények alkalmazása, vagy a biztos sikert nyújtó és végleges eredményt elérő hajátültetés.
Tudjon meg többet a hajátültetésről és a mezoterápiás kezelésről:
HairHungary - Hivatásunk a Haj!
www.hairhungary.hu