Hajunk és fejbőrünk állapota igencsak fontos tényező, hiszen központi szerepe van abban, hogyan nézünk ki, és hogyan érezzük magunkat a bőrünkben. Nem csak arra kell ilyenkor gondolnunk, hogy hajunk milyen színű, milyen a frizuránk és frissen mosott-e, hanem a haj ápoltsága is elengedhetetlen, mely a fent említett részleteken túl kell, hogy mutasson.
Azonban abban az esetben is előfordulhatnak gondok, ha odafigyelünk hajállományunkra. A korpásodásról, száraz és gombás fejbőrről már tettünk említést, de van egy másik, igen kellemetlen probléma, a fejbőrön előforduló pikkelysömör.
Kialakulásának hátterében állhatnak különböző betegségek és gyógyszerek hatásai, a stresszes életmód, ugyanakkor előfordulása köszönhető esetenként a túlzott alkoholfogyasztásnak és dohányzásnak is, ezen kívül öröklődhet is. A betegség folyamán nagyméretű szarupikkelyek keletkeznek, a fejbőrön közvetlenül a haj vonalánál, illetve sok esetben a hajas fejbőrre is kiterjednek, súlyosabb változata pedig skalpszerűen, egybefüggően is beboríthatja a fejbőrt.
Kezelésére orvos által ajánlott pakolásokat, oldatokat és különböző speciális samponokat lehet használni, melyek segítenek a gyulladás és a fokozott hámképződés csökkentésében. Ezeken kívül léteznek terápiás fénykezelések is, melyek egyénre szabottan történnek.
A pikkelysömör egyetlen „jótékonysága”, hogy nem okoz hajhullást. Tehát ha fejbőrünkön olyan problémás tünetek jelennek meg, melyek következtében a hajunk is elkezd hullani, akkor biztosan valami más ok áll a háttérben. Tartós hajhullás esetén mindenképpen segítséghez kell fordulni.
További információkért keresse fel a Hairhungary csapatát:
HairHungary Klinika
Web: https://hairhungary.hu
e-mail: info@hairhungary.hu
Tel.: 06 (30) 70 90 470
Ezt a közismert szólást akkor használjuk, amikor valami vagy valaki úgy felidegesít bennünket, hogy szívünk szerint üvöltenénk, vagy más olyan cselekedetet hajtanánk végre, mely le tudná vezetni feszültségünket, de természetesen nem vehető szó szerint.
Akadnak azonban olyan emberek, akiknél ez nem csak egy mondás, hanem a tiszta valóság. Ez egy kényszerbetegség, melyben gyerekek, valamint felnőttek között főként a nők szenvednek, de előfordulhat férfiaknál is. A betegek késztetést éreznek, hogy tépkedjék hajukat, illetve más testrészükön található szőrzetüket.
A betegség hátterében mindenképpen valamilyen pszichés zavar áll. Ilyenkor a haj tépkedése levezeti az ember feszültségét, esetleg örömöt, megelégedettséget okoz. Kiváltója lehet a felhalmozott stressz, tragédia vagy erős félelem valamitől, ezen kívül öröklődhet is.
Ez a betegség korán felismerhető, hiszen mind a tünetek, mind az okozott kár nagyon is látható, így hamar lépni lehet ennek legyőzése érdekében, ha az érintettek nem próbálják szégyenérzetük miatt leplezni a problémát. Aki segítséget kér, szakemberek által vezetett terápiákon vehet részt, ahol olyan magatartásformákat tanulhat, melyek segítenek kilábalni a szörnyű viselkedéskényszerből. Ezenfelül gyógyszeres segítségek is léteznek.
A hajtépkedés legnagyobb okozott károsodása, mikor foltokban hiányzik a haj. Ez akkor jön létre, ha a tépkedés ismétlődött, és túl hosszú időszakon keresztül tartott, nem összetévesztendő az immunrendszeri betegségek okozta foltos kopaszodással. A kényszerbetegségből már kigyógyult emberek teljes visszazökkenését ezek a foltok hátráltatják, hiszen csúnya és feltűnő jelenségek.
Ebben az esetben jöhet szóba a hajbeültetés, amikor a tarkótájon megmaradt hajrészekből ültetnek át a hiányos területre, ahol már feladta a haj, és nem nő ki többé. Ez a technika vissza tudja adni a régi kinézetet, ezzel segít a lelki visszarázódásban is.
A hajátültetésről többet tudhat meg itt:
HairHungary Klinika
Web: hairhungary.hu
e-mail: info@hairhungary.hu